"Egy jelenség vagyok, bármelyik nőt megkaphatom" - itt a legújabb hangfelvétel Magyar Péterről! Soros György unokájára is ráhajtana

INSIDER
Létrehozva: 2022.08.26.

Megvan, hol szállhat újra ember a Holdra!

Egy lépéssel ismét közelebb kerültünk ahhoz, hogy 1972 után ismét emberek lépjenek a Földhöz legközelebbi égitest felszínére.

Szerző Gaál József

Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) bejelentette, hogy 13 lehetséges zónát jelölt ki a Holdon, ahol ismét emberek léphetnek az égitest felszínére. A szövetségi ügynökség közlése szerint, ha minden a tervek szerint alakul, akkor a landolásra kijelölt helyszínek valamelyikén 2025-ben biztosan le fog szállni az úgynevezett Artemis III misszió keretében indított űrhajó, és annak négy fős legénysége.

Az Artemis III számára kijelölt 13 landolási régió. Mindegyik körülbelül 15 x 15 kilométeres területű (NASA)

Ezeknek a régióknak a kiválasztása azt jelenti, hogy egy óriási lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy az Apollo óta először ismét embereket küldjünk a Holdra

 - mondta Mark Kirasich, az Artemis-kampányfejlesztési részleg helyettes ügyvezetője, utalva ezzel az ügynökség Apolló 17 nevű, 1972-es missziójára, amely az utolsó alkalom volt, amikor ember lépett a Holdra. Kirasich továbbá megjegyezte, hogy a megjelölt leszállóhelyek mindegyike a Hold déli pólusánál található, ami azért érdekes, mert itt "az űrhajósok olyan sötét területekre merészkednek majd, amilyeneket az emberiség eddig még soha nem kutatott."

Közleményében a NASA arról is hírt adott, hogy a zónák kiválasztásakor a Orbiter holdszonda által összegyűjtött adatokra, valamint évtizedes kutatási eredményekre támaszkodtak. A régiók meghatározásakor többek között figyelembe vették az indítási ablakok elérhetőségét, a biztonságos leszállás esélyeit, a terep lejtését, a Földdel való kommunikáció könnyűségét és a fényviszonyokat is. Ezeken túl továbbá szem előtt tartották a Space Launch System (SLS) rakéta, az Orion űrhajó és a SpaceX által legyártott Starship leszállórendszer kombinált képességeit.

A javasolt helyszínek közül több a Hold legrégebbi részei között található, és az állandóan árnyékban lévő régiókkal együtt lehetőséget nyújtanak arra, hogy a Hold történetét eddig nem vizsgált holdi anyagokon keresztül ismerjük meg

- fogalmazott Sarah Noble, a NASA bolygótudományi részlegének vezetője. A szakértő szerin a vizsgált régió tudományos szempontból azért jelentős, mert közel van a Hold déli pólusához, amely egy erőforrásokban – például fagyott vízben – gazdag területet.

Úgy tudni, hogy a NASA által kijelölt landolási helyszíneket tudományos konferenciákon, valamint műhely-találkozókon vitatják majd meg a szélesebb tudományos közönséggel. És a visszajelzések alapján szűkítik majd a lázsállásra alkalmas régiók számát, vagy adott esetben újakkal bővítik azokat.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek