tóth gabi
Tóth Edina uniós képviselő árulta el a részleteket.
Brüsszel az EU károsanyag-kibocsátás kereskedelmi rendszerének felülvizsgálata révén klímaadó bevezetését javasolta, amelyet végül az Európai Parlament többsége elutasított, a szavazás eredménye hatalmas siker a Fidesz európai parlamenti képviselőinek, akik mindvégig következetesen harcoltak az emberekre és a családokra kiterjesztendő klímaadó ellen – hangsúlyozta szerdai sajtóközleményében Tóth Edina a Fidesz uniós parlamenti képviselője.
Sajtóközleményében a képviselő rámutatott:
A szavazás eredménye világosan mutatja, hogy a klímacsomag több sebből vérzik, s nem sikerült sem politikai, sem társadalmi támogatottságot a javaslat mellé állítani. Sajnálatos, hogy Brüsszel újabb átgondolatlan és felelőtlen, a józan észnek ellentmondó klímapolitikai intézkedési terve a polgárokra, családokra terhelte volna a zöldítés árát, ez pedig elfogadhatatlan számunkra
A képviselő emlékeztetett arra is, hogy a bevezetni kívánt klímaadó veszélyezteti a rezsicsökkentést, és tovább növelné az inflációt.
Tóth Edina hangsúlyozta, hogy a Fidesz európai parlamenti képviselői továbbra is azért küzdenek, hogy ezt a javaslatot ne fogadják el. Mint fogalmazott, a magyar álláspont világos: az átállás költségét nem a magyar és az európai polgárokkal, hanem a nagy szennyezőkkel kell megfizettetni.
Megyünk tovább a megkezdett úton, és meg fogjuk akadályozni, hogy az uniós szabályozással új adót vessenek ki a magyar polgárokra
– szögezte le a Fidesz politikusa.
Az Európai Parlament képviselőinek többsége szerdán elutasította az uniós szén-dioxid-kereskedelmi rendszer (ETS) kiterjesztésére, a szén-dioxid-határadó bevezetésére és a szociális klímavédelmi alap létrehozására vonatkozó javaslatokat.
Az Európai Parlament mai plenáris ülésén megvitatták az Európai Tanács május 30-31-i rendkívüli ülésének következtetéseit. Gál Kinga, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának elnöke felszólalásában hangsúlyozta: „mi, magyarok a békét akarjuk megnyerni és készek vagyunk áldozatokat hozni érte. Ezért Magyarország, ahogy eddig is támogatott minden szankciós csomagot, a hatodik szankciós csomag esetében is a közös megoldást kereste. A béke célját szolgálja az is, hogy nem támogattuk a következtetések szövegében vallási vezetők szankcionálását. Egyházi vezetők nélkül nem lehet béke. Bár az európai térben látszottak törésvonalak, nagy győzelem, hogy megőriztük az EU egységét.”
A képviselők 365 ellenszavazattal, 265 támogató szavazattal és 34 tartózkodással utasították el Peter Liese, az Európai Néppárt képviselője által készített, a kibocsátás-kereskedelmi rendszer kiterjesztéséről és felülvizsgálatáról szóló jelentést. A törvényhozók ezután megállapodtak abban, hogy a szöveget, valamint a szén-dioxid-határadóval és a szociális klímavédelmi alappal foglalkozó, egymással összefüggő jelentéseket visszautalják átdolgozásra a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottsághoz (ENVI).
Csak az a miénk, amit meg tudunk védeni, a rezsicsökkentést megvédtük - írta szerdai sajtóközleményében Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője.
A politikus emlékeztetett: "az Európai Tanács hét eleji ülésén Brüsszel felelőtlen olajembargós javaslatával szemben, ami a háború árát a magyar családokkal fizettette volna meg, sikerült megvédeni a magyar érdekeket. Az Orbán Viktor miniszterelnök határozott fellépése nyomán született döntés, garancia a rezsicsökkentés megtartására, és az európai egység megvalósulására."
"A magyar polgároktól április 3-án kapott, minden eddiginél nagyobb és erősebb felhatalmazás, segít abban, hogy a magyar nemzeti érdekek védelmében a legnehezebb csatákat is sikerrel vívjuk meg Brüsszelben" - hangsúlyozta.
A képviselő rámutatott: az állam- illetve kormányfők találkozóján tárgyalták azt az Európai Bizottság által kidolgozott "felelőtlen" javaslatot, mely betiltotta volna az Oroszországból származó nyersolaj behozatalát Magyarországon. "Az őrült brüsszeli terveket támogatók hatalmas politikai nyomása ellenére is sikerült visszaverni a teljeskörű olajembargó javaslatát" - tette hozzá.
"Az Orbán Viktor által képviselt megoldás nem kizárólag a magyar családok számára garancia a rezsicsökkentés megvédésére, de az európai egység gondolatát is erősíti, hiszen az uniós tagállamok nemzeti érdekeinek figyelembe vétele az egész Európai Unió alapgondolata is egyben" - hangsúlyozta Deutsch Tamás a döntés kapcsán.
Véleménye szerint, "a magyar baloldali politikusok az örökös megfelelési kényszerükben ismét feladták volna a magyar érdekeket, engedve a politikai nyomásnak, és a magyar polgárok számára hátrányos döntést is támogattak volna". Felhívta a figyelmet, hogy "több ellenzéki politikus nyilatkozataiban annak adott hangot, hogy támogatja az olajembargóra vonatkozó brüsszeli terveket.
Deutsch Tamás szerint, ez azt jelenti, hogy "a baloldal most sem állt a magyar emberek oldalára, nem állt ki a magyar érdekekért, és a háború árát a magyar emberekkel fizettette volna meg." "A választópolgárok április 3-i döntése alapján Magyarországnak polgári kormánya van, amely a magyar nemzeti érdekek képviseletében a legvastagabb falakat is áttöri. Továbbra is azon dolgozunk, hogy megvédjük a rezsicsökkentést, a teljes foglalkoztatottságot, a nyugdíjasokat és a családtámogatásokat"- húzta alá az uniós parlamenti képviselő.
Gál Kinga, a Fidesz alelnöke elmondta: Az EU országai más-más adottságokkal rendelkeznek, így Magyarország számára végzetes lenne a csővezetéken érkező kőolajra kivetett embargó. Sikerült jó kompromisszumot elérni: a vezetékeken keresztüli kőolajszállítás lehetséges marad hazánk esetében, ahogy a ciprusiak, máltaiak és görögök is tartályhajóikon folytathatják az orosz olaj szállítását.
A képviselő hangsúlyozta: A magyar kormány elsősorban Magyarországért felelős. Nem támogatunk olyan szankciót, amely nagyobb kárt okozna a magyar családoknak, mint amekkorát okoz az orosz agresszornak. A mostani megállapodással sikeresen megvédtük a rezsicsökkentést is a magyar családok számára.
Gál Kinga hozzátette, Magyarország a mihamarabbi béke pártján áll. A béke célját szolgálja az is, hogy vallási vezetők szankcionálását Magyarország kereszténydemokrata államként nem támogatja.