Marics Peti
Minden korábbinál több területen nyomult az LMBTQ-lobbi 2021-ben, legyen szó mesekönyvekről, filmekről, gyerekjátékokról vagy a mindennapi életünkről. A Ripost7 összegyűjtötte a legmegdöbbentőbb eseteket.
Egészen megdöbbentő változásokat történtek a világban az erőszakos LMBTQ-propaganda nyomulása miatt 2021-ben. A Ripost7 ezekből válogatott.
Kiterjesztik a skót kormányzati épületek férfimosdóira is a parlament tavaly elfogadott törvényét, amely az érintettek számára ingyenessé tette a tamponokhoz és egészségügyi betétekhez való hozzáférést. A megszavazott javaslat értelmében a helyi közintézményeknek biztosítaniuk kell, hogy a menstruációs termékek ingyen elérhetők legyenek az ott dolgozók, illetve a látogatók számára.
A genderőrület új vadhajtását több nőjogi aktivista is bírálta. Trina Budge, a Nőkért Skócia (For Women Scotland) feminista szervezet igazgatója szerint „a kormány tudománytalan politikája mélységesen aggasztó, mivel azt – kivétel nélkül – mindenkire ráerőltetik.”
Nem elég fogékonyak a szülők az LMBTQ-világra – derül ki egy svájci példából. Odahaza ugyanis fiúnéven szólítják a fiukat és lánynéven a lányukat. Vaud kanton tartományi oktatási minisztériuma irányelvben mondta ki, hogy a majd egymillió lakosú, francia ajkú kantonban mostantól az általános iskolás diákok maguk dönthetnek arról, milyen keresztnevet akarnak használni az iskolában, függetlenül a biológiai nemüktől.
Vagyis a kisfiúk lány-, a kislányok fiúnevet is választhatnak maguknak az általános iskolában, a tanárok pedig azon szólítják majd őket, függetlenül attól, mit szólnak ehhez a „maradi szülők”.
A Le Temps napilap internetes oldalát elárasztották az olvasói kommentek, a legsommásabb így hangzik: „a baloldal szokásos és jól ismert túlkapásának klasszikus megnyilvánulása, amelynek a realitásokhoz és a valódi problémákhoz semmi köze”.
A németországi Hanau egyik mélygarázsában „sokszínűségi parkolóhelyeket” létesítettek, amiket csak az LMBTQ-közösség tagjai, illetve a migránsok használhatnak – írja a Bild.
Thomas Morlock, a Hanauer Parkhaus GmbH (HPG) felügyelőbizottságának elnöke az átadón azt mondta: „a sokszínűség és a tolerancia mellett állnak, és segíteni kívánnak azoknak, akik különleges védelemre szorulnak”.
Igaz, a biztonságiaknak a speciálisan kijelölt parkolók használata kapcsán kamera segítségével könnyebben ellenőriznek egy családi autóst vagy egy mozgáskorlátozottat, mint egy LMBTQ-közösséghez tartozó személyt, de ez a legkisebb baj a rendelkezéssel.
További megdöbbentő LMBTQ-lépésekről olvashatsz a január 11-én, kedden megjelenő Ripost7-ben. Keresd az újságárusoknál!