Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.07.15.

Rasszizmussal vádolják a Szerecsen gyógyszertár vezetőjét

A berlini Szerencsen utca után az alsó-szászországi Szerecsen gyógyszertárak nevét is szeretnék megváltoztatni a kirekesztés ellen felszólaló baloldali aktivisták és politikusok. A lista pedig csak egyre hosszabb és egyre érthetetlenebb lesz…

Pár hete a Ripost is beszámolt róla, hogy a George Floyd halála miatt kitört amerikai zavargások és ideológiai mozgalmak kezdenek betörni Nyugat-Európába. Ennek a jelenségnek volt az első jele, amikor Berlinben közölték az ANTIFA helyi aktivistái, hogy a fővárosban elhelyezkedő Mohrenstrasse (Szerecsen utca) neve túlságosan kirekesztő az egyes kisebbségekkel szemben. A legfrissebb hírek pedig arról szólnak, hogy alsó-szászországi menekültügyi tanács kezdeményezte a német tartományban szerecsen névre keresztelt gyógyszertárak és utcák, közterek azonnali átnevezését. A tanács indoklása szerint a szerecsen szót sokan megbélyegzőnek tartják.

Már az az ötlet is felmerült, hogy a Szerecsen utcát nevezzék át George Floyd utcává
Fotó: Picture Alliance

A tiltakozók még a névcserénél is tovább mentek és azt követelik, hogy a cég logóját is változtassák meg, mivel véleményük szerint az is átlépi a rasszizmus határát.

A wolfsburgi Mohren Apotheke vezetője kikéri magának a rasszizmussal kapcsolatos vádakat. Petra Grünwald úgy fogalmazott, hogy a középkorban Afrika irányából érkeztek az első „gyógyszerészek” Európába. A logó tehát nem kirekesztés céljából, hanem az elismerés jeleként szerepel a gyógyszertár címerében.

Veszélybe kerültek a Szerecsen nevű gyógyszertárak is. A tulajdonos azonban visszautasítja a rasszizmus vádját.
Fotó: Picture Alliance

Moses Pölking profi baseball játékos pedig annak kapcsán indított petíciót, hogy a berlini Onkel Tom Strasset (Tamás bátya utca) és az Onkel Toms Hütte (Tamás bátya kunyhója) nevű metrómegállót is kereszteljék át. A sportoló azt írta, hogy minden nap, amikor erre jár, akkor nagyon megviseli, hogy eszébe jut az elődjei szenvedése. Az Onkel Toms Hütte (angolul Uncle Tom’s Cabin) egy 1851-ben megjelent regény, amiben rabszolgasorsra jutott emberek történetét mesélik el. A tragikus sorsú címszereplőt hívják benne Tamás bácsinak.

A petíció elsődleges célja az volt, hogy ezer aláírást gyűjtsenek össze, ez azonban már 24 óra alatt sikerült, így feltehetően az ügy még ennél is nagyobb viharokat fog kavarni.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek