tóth gabi
„Ha zárva tartják az éttermeket, bisztrókat és bárokat, akkor ez a hely nem Olaszország többé. A mi kultúránk része a szocializáció és társas kapcsolatok” – fogalmazott egy olasz étteremtulajdonos.
Az új kínai koronavírus-járvány európai gócpontjának számító Olaszországban az éttermek és bárok egyhatoda, azaz körülbelül 50 ezer vendéglátóegység mehet csődbe a járvány végére - írja a helyi sajtóra hivatkozva New York Post internetes kiadása.
Sandra Zampa olasz egészségügyi miniszter a BBC-nek azt nyilatkozta a napokban, hogy ő személy szerint elképzelhetetlennek tartja, hogy a koronavírus elleni vakcina felfedezéséig bármilyen vendéglátóipari egység újranyisson a mediterrán országban. A tárcavezető politikus azzal számol, hogy a nyári szezon teljes, az őszi pedig részben ki fog esni mind étteremnek és bárnak.
„Az egész életünk munkája van ebben a helyben. Még sírni, vagy kétségbe esni sincs időnk a kialakult helyzet miatt, de gy öt-hat hónapos bezárást biztosan nem fogunk túlélni. Csődbe megyünk, ha nem nyithatunk ki nyáron. Ha zárva tartják az éttermeket, bisztrókat és bárokat, akkor ez a hely nem Olaszország többé. A mi kultúránk része a szocializáció és társas kapcsolatok” – fogalmazott Chiara, egy olasz étteremtulajdonos a brit közszolgálati médiának.
A központi olasz kormánynak ugyan még nincs pontos forgatókönyve a gazdaság újraindításáról, a tartományok vezetésének már van elképzelése arról, hogyan induljon újra az élet. Lombardia és Veneto tartományok kormányzói például május 4-ét tűzték ki az „újranyitás” dátumaként. Az ország ipari és gazdasági motorjának tartott észak-olasz régiókban elsőként a nehézipari és autógyártó létesítményekben, valamint a divatágazatban indítaná be a termelő tevékenységét először. Az éttermek, presszók és bárok pedig ezt követően fogadhatnának újra vendégeket, de csak és kizárólag a szociális távolságtartás betartása mellett.