Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.03.25.

Már nem autót, hanem arcmaszkokat gyártanak

Több autógyártó vállalat is átállt védekező eszközök készítésére a kialakult helyzet miatt.

A spanyolországi Renault alkalmazottjai 3D nyomtatókkal fogtak bele orvosi arcvédő pajzsok gyártásába, hogy ezzel segítsék az egészségügyi alkalmazottak munkáját – számolt be a htauto.

Az arcvédő pajzsokat is előállító rendszer további orvosi eszközök gyártására is kiterjeszthető és bárhol alkalmazható.

Az utóbbi napokban igazi mozgalom indult az autógyártók körében, hogy próbálják növelni az orvosi eszközök gyártását. A gyárak bezárása miatt hazaküldött munkavállalók eddig közel 50 maszkot tudtak előállítani, amit a vállalat elmondása szerint úgy oldottak meg, hogy acetátos lapokat illesztettek össze, amik így védik az arcot.

Illusztráció/ fotó: pixabay

A Renault egyik mérnöke szerint akár még a franciaországi 3D nyomtatókat is használhatnák, hogy lélegeztető gépekhez gyártsanak alkatrészeket, ami létfontosságú lenne a kritikus állapotban lévő koronavírus fertőzötteknél.

Ugyanehhez az akcióhoz csatlakozott a Fiat Chrysler – erről pedig a Reuters adott hírt.

Kiderült: ők havonta 1 millió arcmaszkot állítanak elő.

„A gyártási kapacitást ezen a héten telepítik, és a vállalat az elkövetkező hetekben megkezdi az arcmaszkok gyártását, kezdeti forgalmazással az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban” – jelentette be az autógyártó közleményében.

A havi egy millió álarcot a rendőrségnek, a sürgősségi orvosi személyzetnek, a tűzoltóknak, valamint a kórházak és az egészségügyi klinikák dolgozóinak adományozzák.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek