tóth gabi
Egy napokban megjelenő könyv korbácsolhatja fel ismét az indulatokat abban a vitában, amely Németország iszlamizálódása körül folyik éve óta. A szerző egy német professzor, aki bemutatja, hogy miként működik a politikai iszlám terjesztése és terjedése.
Hosszú évekig nem fogják elfelejteni Németországban a 2017-es berlini Brandenburgi kapunál történteket. Akkor arab bevándorlók izraeli zászlókat égettek. A második világháború óta az ilyen esetek mindig különösen felzaklatják a német közvéleményt. A Németországban élő zsidóságot a 2015-ös migrációs válság óta ráadásul egyre több támadás éri, és egyre többen tartanak attól, hogy az iszlamizáció egyre nagyobb teret nyer magának.
Ennek kapcsán írt most könyvet Politikai Iszlám címmel a frankfurti székhelyű Globális Iszlám Kutatóközpont professzora, Susanne Schröter. A szerző ebben a könyvben azt mutatja be, hogy miként terjeszkedik az fundamentalista ideológia, és mik a legfőbb céljai. Schröter úgy véli, hogy a politikai iszlám a jogállamiság, a demokrácia és az egyén szabadságigényének alternatívája. Ez az ideológia az iszlám normák alapján próbálja a saját képére formálni az állam és a társadalom intézményeinek működését. A professzor asszony arra is kitér, hogy a Németországban is működő szélsőséges szervezeteket gyakran külföldről – Törökországból, Iránból és a Perzsa-öböl többi országából – pénzelik.
A politikai iszlám képviselői az iszlám erkölcsi fölényét prédikálják, keresztények, zsidók , valamint a világi muszlimok ellen hangolják követőiket. Ennek következményei az iskolai vallási zaklatások, az antiszemita támadások és a kritikát megfogalmazók fenyegetése. Schröter végezetül megjegyzi, hogy a politikai iszlám jelenleg a határait feszegeti, különleges jogokat követel a muszlimok számára, és megkísérli az iszlám normákat a nyilvános térben is elterjeszteni. Az irányadó elv az iszlám törvénykezés, a saría. Bárkit, aki ellenzi a törekvéseket, azonnal antimuzulmán rasszistaként ítélik el.