tóth gabi
Nagyjából ezt üzeni az a hirdetõtábla, amelyen egy hidzsábba öltözött muszlim hölgy mosolyog a városba igyekvõkre a település határán. Megmutatjuk, hogy azóta min vitatkoznak.
Gavle egy Stockholmtól északra fekvő svéd kisváros, körülbelül 70 ezer lakossal. Eddig nem sok bajuk volt az oda letelepedett migránsokkal. Igaz, hogy 2016-ban Molotov-koktélt dobtak egy vendéglő teraszán ülő emberek közé, de azok szerencsére kisebb sérülésekkel megúszták. 2017 nyarán két év börtönre ítéltek egy ghánai focistát Svédországban, amiért bántalmazta és megerőszakolta svéd feleségét, de ez meg magánügynek is tekinthető.
Szeptemberben pedig négy eritreai bevándoló pisztollyal és hokiütőkkel felfegyverkezve tört be egy házibuliba, ahol rá is lőttek valakire. Viszont a bíróságon a lövöldöző azt mondta, hogy az illető csúnyán nézett rá, továbbá azt mondta, hogy “itt mindenki rasszista!”
De miután a sértett nem halt meg, ez is csak az apró csínytevések közé sorolható...
Az viszont már a béketűrő svédeknél is kiverte a biztosítékot, hogy a város határában egy hirdetőoszlopon megjelent az alább látható, hidzsábba öltözött muszlim hölgy.
Magyarázatként Gavle önkormányzata a saját Facebookján azt közölte, hogy Gavle „nagyon sokszínű” város és a hirdetésben szereplő nő azért visel hidzsábot, mert ő úgy érzi jól magát.
Roger Hedlund, aki a Svéd Demokraták képviselője és a Gavle Városi Tanács tagja nem ért egyet a hirdetéssel. „Miért legitimálunk egy olyan ruhát, amely sok nő számára kényszert és elnyomást jelent?" - kérdezte.
Ennél élesebben fogalmazott a párttársa, Ghazal Saberian. "Nem
értitek, hogy ebben a pillanatban a nők börtönbe kerülnek Iránban, Szaúd-Arábiában pedig halálra kövezik őket, ha leveszik a fátylukat?"
Soheila Fors kereszténydemokrata politikus így kommentálta a reklámot: „Én muzulmán vagyok, de nem viselek hidzsábot. A húgomat Iránban börtönbe vetették, mert eldobta a fátylát. És itt az önkormányzat egy fátyolt viselővel hirdet...”
Sok Gavleben élő svéd úgy véli, hogy a reklámtábla szimbolikusan jelzi a svédországi iszlamizálást és hasonlóképpen mint az imára szólító ének, azt is jelzi, hogy a város már muszlim – írta a Voiceofeurope.