tóth gabi
A belga munkavállalók tízezrei hasonló terv ellen tüntettek Brüsszelben. Könnyen elképzelhetõ, hogy elõbb-utóbb Németország is erre kényszerül.
Be kell látnunk: amíg a német átlagpolgár saját bankszámláján
elég sok tartalék van, addig nem nagyon fog a Merkel-féle bevándorláspolitika ellen lázadni és a AfD sem tud 15 - 20 százaléknál többet elérni.
Ez pontosan addig fog tartani, amíg például a bevételek növelése céljából arra nem kényszerül az állam, hogy megemelje a nyugdíjazás korhatárát. Nemrég Brüsszelben már több tízezres tüntetés volt csupán annak hírére, hogy a belga kormány 2030-tól 65-ről 67 évre
emelné fel a korhatárt.
De emelik-e majd a nyugdíjkorhatárt Németországban? – tette fel a kérdést a Voiceofeurope és elég sok konkrét adat alapján azt valószínűsíti, hogy a rengeteg tanulatlan és munkára sem fogható bevándorló miatt előbb-utóbb erre fognak kényszerülni. A
németek pedig “majd a hetvenes éveikig dolgozhatnak, hogy egyensúlyban tartsák a költségvetést” - írták.
2016-ben Matthias Lücke, a kieli egyetem professzora által kiszámított állami költség 25,7 milliárd euró volt. Ez egy év alatt 37 milliárd euróra emelkedett, majd 2022-re 55 milliárd euróra körül lesz, ami attól is függ, hogy milyen ütemben érkeznek az eltartandó bevándorlók.
Ennél jóval rosszabb prognózist állított fel Hans-Werner Sinn, több egyetem professzora és Merkel egyik korábbi tanácsadója, aki arra figyelmeztetett, hogy a bevándorlókra fordított összköltségek jelenleg elérik a 340 milliárd eurót, amely Németország teljes GDP-jének majdnem 10% -a.
Korábban ugyancsak Sinn, Az igazság keresése című könyvében
világosan leírta, hogy szerinte Németországnak hosszabb távon 1000 milliárd, azaz 1 billió euróba kerülnek a bevándorlók és ez az összeg soha nem fog megtérülni.
“Ezek az emberek soha nem fognak annyit adózni, hogy visszafizessék azt, amit az állam rájuk költ” – fogalmazott.
Egy, a %RIPOST% által is közölt korábbi nyilatkozatában Sinn azt is elmondta, hogy körülbelül 2030-tól a robotika fejlődése szükségtelenné fogja tenni a munkahelyek egy részét, még a képzettekét is. Nemhogy az analfabéta, tanulatlan vagy átképezhetetlen afrikai bevándorlókét - de ez már csak mi tesszük hozzá.
Tavaly egy másik közgazdász, Dr. Bernd Raffelhüschen
kiszámolta, hogy a főként arab,
70%-ban szakképzetlen migránsok eltartására fordított adósság 1500 - 3500 milliárd euró között lesz!
Mindenesetre a nyugdíjkorhatár emelése több európai országban is napirenden van. Az OECD prognózisa itt található.