tóth gabi
A berlini polgármester szavai megerõsítették, hogy Berlin több környékén is olyan állapotok uralkodnak, ahol jobb, ha az ember nem sétálgat egyedül.
Egy április 20-án megjelent interjúban Michael Müller polgármester azt mondta:
A no go-zóna jelentése: olyan terület, ahol sem éjjel, sem nappal nem biztonságos mozogni, mert az embernek féltenie kell az életét. Ilyenek nincsenek Berlinben. Vannak viszont a fővárosnak olyan környékei, ahol a késői órákon az ember szívesebben leint egy taxit, mint hogy sétálgatnia kelljen.
Ezek után többen feltették a kérdést, hogy mi van azokkal az állampolgárokkal, akik esetleg nem tehetik meg, hogy taxizzanak. A város vezetése lemondott arról, hogy megvédje a lakóit, és hogy helyreállítsa a közbiztonságot?
A német Bild napilap megjegyzi, hogy bár összességében nézve 2017-ben kevesebb bűncselekményt követtek el a német fővárosban, mint 2016-ban, de a súlyos testi sértések, szexuális jellegű bűncselekmények és a kábítószerrel összefüggésbe hozható esetek száma nőtt.
A német rendőrség hivatalosan nem jegyez no go-zónákat, helyette olyan környékeket említenek, amelyek „bűncselekményektől túlterhelt helyeknek” számítanak.
A statisztikákban kilenc ilyen berlini környék van feltüntetve, itt rendszerint nagyobb létszámban vannak jelen a rend őrei.
Egy helyi lakos azt mesélte a Bildnek, hogy a Kottbusser Tornál lakik, ami szintén problémás környéknek számít. A 35 éves anyuka úgy fogalmazott, hogy esténként túl sok a kétes kinézetű alak, és nem megy ki az utcára. Főleg úgy, hogy még fényes nappal is megkérdezik tőle, hogy nem akar-e drogot vásárolni, pedig az öthónapos gyermeke is a kezében van.
Nancy Basner szerint nem kell polgármesternek lenni, elég huzamosabb időt eltölteni Berlinben, hogy rájöjjön az ember, taxival biztonságosabb utazni.