20°C
30°C

Kornél, Soma névnapja

RETRO RÁDIÓ

Több sérültje van a rendőrségi akciónak

Több sérültje van a rendőrségi akciónak
F.G.
Szerző
F.G.
Létrehozva2017. 10. 01. 17:00
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

Már 38 sérültje van Barcelonában a betiltott függetlenségi referendumon résztvevõk és a rendõrök közötti összecsapásnak.

A spanyol sajtóban sorra jelennek meg a vérző fejű emberekről készült fényképek. A komolyabb összecsapások Barcelona belvárosában történtek, miután a rohamrendőrök kiszorították embereket a Ramon Llull iskola bejárata elől, ahol szavazni akartak az önrendelkezési népszavazáson.


    Carles Puigdemont katalán elnök közlése szerint a rendőrség gumilövedékekkel lőtt szavazni akaró emberekre Barcelonában. Ezt indokolatlan és igazolhatatlan erőszaknak minősítette.
    Hangsúlyozta: a "rendőri brutalitás" mindent elmond, a spanyol kormányt ez a "szégyen" örökökre elkíséri, szemben azon emberek képével, akik méltóságot tanúsítottak a rendőri erőszakkal szemben.
    A katalán elnök felhívta a figyelmet arra: így sem tudták megakadályozni, hogy az emberek szavazzanak.
    Megszólalt Barcelona polgármestere, Ada Colau is, aki az eseményeket úgy kommentálta Twitter-üzenetében:

"Gyáva a miniszterelnök, aki elárasztotta rendőrökkel a városunkat".
    

A városvezető többször hangsúlyozta: ő maga nem ért egyet a népszavazás céljával, a szavazólapot ezért üresen vagy érvénytelen szavazattal adja majd be.
 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.