-5°C
2°C

Fruzsina névnapja

RETRO RÁDIÓ

Akár 45 új ország is létrejöhet Európában 10-15 éven belül

Akár 45 új ország is létrejöhet Európában 10-15 éven belül
SZM
Szerző
SZM
Létrehozva2017. 10. 24. 15:59

Ez a véleménye egy milánói professzornak, aki nem az egyesült Európában, hanem sok apró független állam szövetségében látja a jövõt.

E pillanatban még nincs, aki megmondja, mi lesz a vége Katalónia függetlenségért vívott harcának. Az azonban biztos, hogy az
események Katalóniától távol is éreztetik hatásukat.

Mint ismeretes, két olaszországi tartomány, Lombardia és Veneto lakosai is nagyobb gazdasági autonómiát szeretnének, és az olasz kormányt semmire sem kötelező népszavazáson az “igenek”
mellett 90 százalék voksolt.

Annak idején az Északi Liga pártja is azért jött létre, hogy kikényszerítse az egész észak-olasz térség autonómiáját. Ami persze, még nem az a függetlenség, amire a katalánok nagyobbik része vágyik, de a hozzá vezető út első lépése.

A következő 10-15 évben akár 45 új ország is létrejöhet Európában – nyilatkozta a jelenségről Marco Bassani, a milánói egyetem politológus professzora. Szerinte a lombardok és a venetóiak jelenleg Olaszország „fiskális rabszolgái,”

s az általuk megtermelt nemzeti jövedelem nagy részét a központi kormány elviszi, és odaadja a sokkal fejletlenebb déli tartományoknak.

Zárójelben érdemes megjegyezni, hogy ez pontosan ugyanaz a történet, amely egykor Szlovéniával játszódott le. Annak polgárai is világosan látták, hogy Jugoszlávia kormánya elvitte az adóikat, és a fejletlenebb országrészeknek adta, ezért nem tudtak gyorsabban fejlődni.

„Tanúi vagyunk az európai rend felbomlásának” – nyilatkozta a milánói professzor az RT.com-nak. - "Fel kell ismernünk, hogy semmi sem történt Európában a berlini fal leomlása után. Az emberek pedig vágyakoznak valamilyen változásra, egy új rendre, hogy fejlődni tudjanak. Ezek a gondolatok Franciaországban, Németországban,
Olaszországban, bárhol felmerülhetnek.
A jelenlegi európai rendet egy konföderáció fogja helyettesíteni 10-15 év múlva"
– véli a professzor.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.