5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Halálbüntetés várhat az Irakban elfogott 16 éves német lányra

Halálbüntetés várhat az Irakban elfogott 16 éves német lányra
WM
Szerző
WM
Létrehozva2017. 09. 20. 12:15

Júliusban fogták el az iraki kormány katonái azt a 16 éves német lányt, aki tavaly tûnt el németországi otthonából, és csatlakozott az Iszlám Állam nevû terrorszervezethez.

Az iraki kormányerőknek sikerült a nyáron visszafoglalnia az Iszlám Államtól több nagyvárost, köztük a terrorszervezet fellegvárának számító Moszult is. Az ostrom során találtak rá a katonák a 16 éves német Linda W.-re, akiről először azt hitték, hogy rabszolgaként tartották fogva a dzsihadisták. Ezután derült csak ki, hogy Linda azért utazott az iraki nagyvárosba, hogy az Iszlám Állam oldalán harcolhasson.

Még az iraki elnök is megszólalt az üggyel kapcsolatban. Haider al-Abadi úgy fogalmazott az AP hírügynökségnek, hogy nincsenek az ellen, hogy a tinédzsert a tettéért felelősségre vonják.

Ebben az esetben pedig a halálbüntetést sem lehet kizárni, de ez már a bíróság feladata

– nyilatkozta al-Abadi. Linda Pulsnitzban élő édesapja az iraki elnök állásfoglalása óta különösen aggódik a lány életéért. Nagyon féltem, a hatóságoknak mindent meg kell tenniük, hogy Németországba szállítsák, és itt állhasson bíróság elé – mondta a német Bild napilapnak az apa. Reiner W. azt állítja, hogy bármit megadna azért, ha még egyszer átölelhetné a szörnyű körülmények között fogvatartott lányát.

Mint időközben kiderült, Lindának azokat a nőket kellett jelentenie, akik nem voltak hajlandóak eltakarni az arcukat, de azokat is be kellett mószerolnia, akik a lepel alatt sminket hordtak.

Ezeket a nőket szigorú büntetésben részesítették, rendszerint megverték őket. 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.