Fanatikus Ukrajna-párti merénylő akarta megölni Donald Trumpot

KÜLFÖLD
Létrehozva: 2017.03.29.

Elkezdődött a Brexit - de mi történik ezután?

Szerdán hivatalosan is megkezdõdött az Egyesült Királyság kilépése az Európai Unióból, miután Theresa May aláírta a kilépésrõl szóló, Donald Tusknak címzett levelet - aktiválva ezzel a Lisszaboni Szerzõdés 50. cikkelyét.

 Brit szakértők elmagyarázták, hogy a britek részéről most hosszú várakozás következik, a labda a brüsszeli térfélen pattog: a tagállamoknak meg kell egyezniük, milyen egységes álláspontot képviselnek majd a tárgyalásokon.

 

A legbonyolultabb kérdés a „válási számla” ügye lesz: ez határozza meg, hogy az Egyesült Királyságnak mekkora kárpótlási összeget kell fizetnie. A professzorok szerint csak emiatt a kérdés miatt akár hónapokkal is tolódhat a kilépés, hiszen egyelőre komoly vita tárgya az összeg – Brüsszel pedig azzal fenyegetőzött, hogy míg ezen a téren nincs megegyezés, nem ugranak a további pontokra.

Maga a Brexit-tárgyalás az uniós állampolgárokra még nem lesz túl nagy hatással, így azok a magyarok, akik jelenleg az Egyesült Királyság területén dolgoznak, nem fognak változást tapasztalni. Azonban amint lezárulnak a tárgyalások, új rendszer lép életbe – ennek részleteit azonban csak sejtetni lehet. Eszerint a jelenlegi munkavállalókat nem küldik haza, viszont a jövőben csak nagyon kevés külföldi kereshet állást brit területen.

 

A Brexitnek a brit tagállamok többsége sem örült: a skót első miniszter már megkapta a felhatalmazást a saját parlamentjétől, hogy újra kiírja a függetlenségi népszavazást, és Észak-Írország is egyre hangosabban elégedetlenkedik. A Brexit azonban az Egyesült Királyság egészét kilépteti az EU-ból, tehát ha szakad az ország, ha nem, legalább ideiglenesen mind kikerülnek a közösségből.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek