5°C
14°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

A muszlimok jöttek, Jézuska megy - Betiltják a betlehemezést

A muszlimok jöttek, Jézuska megy - Betiltják a betlehemezést
KF
Szerző
KF
Létrehozva2016. 12. 21. 19:48

Egy olasz városban már nem állítanak betlehemet, nehogy sértse a migránsok érzelmeit.

Cremona városában idén hiába várják a lakosok a betlehemet – a helyi pap ugyanis úgy döntött, megszakítja a hagyományt, ezen a karácsonyon nem lesz a templomkertben jászol. Az ok: sértené a városba érkező muszlimokat.

 

Braggie atya szerint a betlehemet a temetőnek abban a sarkában tudnák elhelyezni, ami nagyon közel van a muszlim sírokhoz.

A lakosok azonban nagyon nem örülnek az atya döntésének, hiszen a betlehemállítás az olasz kultúra része. De még Braggie munkatársai is kritizálták az óvatoskodást.

„Én kezdettől fogva és örökké olasz leszek – nem szaúdi”

- mondta az atya elődje.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.