RETRO RÁDIÓ

Brexit, ugyan már: a magyarok résen vannak

M.M.
Szerző
M.M.
Létrehozva2016. 11. 23. 15:20

Rengetegen érkeztek Kelet-Európából a szigetországba szeptember óta, hiszen mindenki attól tart, hogy a Brexit után nem mehetnek majd.

Közel 50 ezer kelet-európai bevándorló érkezett Nagy-Britanniába szeptember óta. Már a Brexit szavazás másnapján sok millióan gondolták, most vagy soha. Ennek meg is lett az eredménye: átlépte a bűvös 1 milliós határt a 2004-ben az EU-hoz csatlakozott államokból érkezők száma. Természetesen mi Magyarok is idetartozunk.

Jelenleg összesen 2,4 millió bevándorló dolgozik az Egyesült Királyságban. 

Sokak szerint egyébként akár bukhat is a Brexit! Bár a konzervatív miniszterelnök, Theresa May támogatja a kilépést, a kabinet jóval megosztottabb a témával kapcsolatban, és simán lehet, hogy a nemek kerülnek többségbe a parlamenti szavazáson.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.