tóth gabi
Megdöbbentő bizonyítékokra bukkantak a földönkívüliek létezésével kapcsolatban.
Régészek egy 7000 éves figurára bukkantak, ami kísértetiesen hasonlít egy földönkívülire. A hátborzongató figurát egy kuvaiti és lengyel kutatókból álló közös csapat tárta fel a Bahra 1 nevű kuvaiti lelőhelyen. Az Arab-félsziget egyik legrégebbi településén ástak, amely i.e. 5500 és 4900 között volt lakott.
Az agyagfigurát a csapat úgy írta le, mint egy kicsi, finoman megmunkált fej, ferde szemekkel, lapos orral és hosszúkás koponyával. Bár az ilyen leletek jellemzőek a neolitikus Ubaid közösségre, ez az első ilyen jellegű lelet, amelyet az Öböl térségében találtak.
Prof. Piotr Bieli a Varsói Egyetem régészeti központjának munkatársa így nyilatkozott az esetről: „Ennek a figurának a lelőhelyünkön való megtalálása izgalmas kérdéseket vet fel a rendeltetésével és azzal kapcsolatban, hogy milyen szimbolikus, esetleg rituális jelentőséggel bírt a települést lakó közösség számára.”
Egy másik jelentős lelettel pedig megerősítette a helyi kerámiakészítő tevékenységet is. A Bahra 1 kutatásának kezdete óta kétféle edényt találtak: az Ubaid-kultúrával összefüggésbe hozható importált kerámiát és egy teljesen másik, az Arab-félsziget más korabeli lelőhelyein is megfigyelhető, durva vörös áru (Coarse Red Ware, CRW) néven ismert kerámiát.
A CRW kerámiát régóta helyi terméknek tekintik, de eddig nem volt bizonyíték arra vonatkozóan, hogy pontosan hol készült. A legfontosabb felfedezés egy égetetlen agyagedény volt, amely segített megerősíteni, hogy a Bahra 1 valóban a legősibb ismert fazekasműhely az Öböl térségében - írja a Daily Star.