tóth gabi
Az összeesküvés-elmélet rajongói szerint egy 1937-es festmény az újabb bizonyíték.
Az összeesküvés-elméletek hívei úgy vélik, hogy az időutazás létezését bizonyítja egy 86 évvel ezelőtti festmény, amelyen egy indián férfi látható a kezében „mobiltelefonnal”. Umberto Romano freskófestőnek a „Mr. Pynchon and the Settling of Springfield”, azaz Pynchon és a Springfield település megalapítása című festményén felfedezett részletről van szó. A művet 1937-ben készítette a festő és a telepesek 1620-as érkezését ábrázolja.
Az egyik indián kezében egy kicsi, fekete téglalap alakú tárgy van, amely egy iPhone formájához hasonlít, és közvetlenül ránéz, mintha szelfit készítene. A különös tárgy izgalomba hozta az összeesküvéselmélet-hívőket, sokan arra a következtetésre jutottak, hogy az időutazás jele lehet, mivel az iPhone-okat csak 2007-ben találták fel.
Brian Anderson azonban lehűtötte a kedélyeket. Ugyanis arra a következtetésre jutott, hogy az eszköz valószínűleg egy tükör.
„Okkal feltételezhető, hogy amit a férfi vizsgál, az nem bennszülött tárgy, hanem európai eredetű, mint a tükrök, amelyeket gyakran bemutattak az ilyen cserék során” – írta.
Azonban nem ez az első eset, hogy „mobiltelefont” vettek észre egy festményen jóval az eszköz feltalálása előtt. Az összeesküvés-elmélet hívei támogatták az időutazási elméletet, miután egy nő „mobiltelefont” tartott egy 1928-as Charlie Chaplin-film hátterében. Az „időutazó” fekete-fehér képe A cirkuszból származik.