RETRO RÁDIÓ

Cristiano Ronaldo fia olyat tett, csak ámul a portugál világsztár

Létrehozva2025. 05. 19. 11:15

Bemutatkozott a korosztályos portugál labdarúgó-válogatottban CR Júnior. Cristiano Ronaldo 14 éves fia világírű édesapja gólörömével ünnepelte meg a találatait. Álomszerűen debütált a tehetség.

Cristiano Ronaldo fia öles léptekkel halad a 40 esztendősen még mindig aktív édesapja nyomdokain. A 14 éves srác először került be a korosztályos portugál labdarúgó-válogatottba, s azonnal le is tette a névjegyét. Cristiano Júnior tehetsége vitathatatlan, egy jó gólörömön pedig nem kellett sokat ötletelnie.

Cristiano Ronaldo Júnior
Cristiano Ronaldo Júnior (jobbra) tornagyőzelemmel és gólokkal debütál Fotó: AFP

Kiköpött Cristiano Ronaldo

A nemzetközi sajtóban már az is szenzációszámba ment, hogy bekerült az U15-ös portugál nemzeti együttesbe CR Júnior, azaz az ötszörös aranylabdás Cristano Ronaldo legnagyobb fia. A 2010-es születésű, de már több mint 180 centiméter magas ifjú szélső tett róla, hogy ne csak a kerettagsága miatt kerüljön a címlapokra. Debütált a Vlatko Markovic nemzetközi utánpótlás tornán, amelyet megnyert Portugália, főhősünk pedig két gólt szerzett. Naná, hogy a döntőben, a házigazda horvátok ellen! Az elsőt, balról, ballal vágta éles szögből a kapuba úgy, hogy a labda a lécről vágódott be. A másodikat szimplán csak befejelte a rövid sarokba, miután remek ütemben érkezett. 

Ismerős gólöröm

Ha esetleg a nem rémlettek volna valahonnan a fent idézett mozdulatok, Ronaldo Júnior egyértelművé tette. 

− Jöhetett a „Siu”, azaz az apuka által világhíressé tett gólöröm. A buliba beszálltak a csapattársak is, akik szintén fejből tudták a mozdulatokat 

− szúrta ki az Origo, amely azt is jelezte, hogy a világsztár, büszke apuka is gratulált fia debütálásához, később a góljait is megosztotta.

Cristiano Júnior nehéz öröksége

Csodásan indult tehát az ifjú CR válogatott pályafutása, kérdés eljut-e egyszer a felnőttek közé. Apja eddig 219 meccsen viselte a portugál címeres mezt, 136 gólt szerzett. Ez is jelzi, mennyire magasan van a léc. Júnioron egyelőre nyoma sincs annak, hogy nyomasztaná Cristiano Ronaldo öröksége. A tehetsége és a szorgalma megvan, önbizalomban sem szenved hiányt - igazi Ronaldo!

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.