Létrehozva: 2024.08.03.
Módosítva: 2024.08.03.

Milák Kristóf szenzációs úszással lett olimpiai bajnok!

Milák Kristófnak szombat este 100 méter pillangóúszásban szurkolhattunk a párizsi olimpián.

Milák Kristóf három napja 200 méteren ezüstérmesként zárt, és pénteken a legjobb idővel (50.38) jutott a 100 méter döntőjébe. Érdekesség, hogy a magyar klasszis a péntek délelőtt előfutamban ennél is jobbat úszott (50.19). A szombati fináléban a 24 éves magyar úszó a négyes pályán úszott, az első fordulónál, 50 méternél a negyedik helyen volt. Az utolsó távon Milák hajrázott és megnyerte 49.90-es szenzációs idővel. Milák Kristóf 100 méter pillangón olimpiai bajnok.

Milák Kristóf
Milák Kristóf Fotó: AFP

Milák Kristóf a magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert (200 m hát) és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, szerdán a férfi kardcsapat Milákkal egy napon lett második, múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter, ma pedig a sportlövő Major Veronika végzett a harmadik helyen női sportpisztolyban.