KÜLFÖLD

Szerző ML

Létrehozva: 2024.07.30.

Milák Kristóf megint nagyot alakított, őt csodálja Párizs

Milák Kristóf azzal a lendülettel folytatta a 200 méteres pillangó középdöntőjét, ahol délelőtt az előfutamot abbahagyta. 1:52.72-es idejével már biztosan ott van a szerdai döntőben.

Milák Kristóf a 200 méter pillangó címvédőjeként tért vissza az olimpiára. Kedd délelőtt rendkívül magabiztos úszással, 1:53.92 perces idővel nyerte meg az előfutamát, ami egyben az összetettbeli elsőséget is jelentette neki, Márton Richárdnak pedig szintén sikerült a továbbjutás. Este aztán már a középdöntőn sem volt Miláknak ellenfele, aki szerdán az újabb olimpiai aranyáért úszhat.

Milák Kristóf tovább folytatta a menetelését, ott van a 200 méter pillangó döntőjében / Fotó: AFP

A 24 éves sportoló 1:52.72-es eredményt ért, amivel ismét az összetettbeli lista első helyén végzett. A Tokióban olimpiai bajnok szenzációs teljesítményét Párizsban is csodálják, a 200 méter pillangó versenyszámát mintha rá tervezték volna. Sajnálatos módon Mártonnak nem jött össze a fináléba kerülés, aki az első középdöntőben 1:55.93-as idővel a hetedik helyen végzett.

A döntő várhatóan szerda este, 20:30-tól kerül megrendezésre.