Létrehozva: 2024.06.23.
Módosítva: 2024.06.23.

Győzelem vagy fájó hazaút? Az álmainkért focizik ma a magyar válogatott

Vasárnap este 21 órától Skócia lesz az ellenfelünk az Európa-bajnokságon. A recept egyszerű: ha Marco Rossi csapata nyer, akkor él a remény a nyolcaddöntőre. Minden más esetben negyedikek leszünk a csoportban és utazunk haza. Kövesd folyamatosan frissülő cikkünkben a nap eseményeit.

• Magyarország 1-0-ra nyert, három ponttal csoportja harmadik helyén végzett, és maradt esélye a továbbjutásra.
  • Magyar gól a végén, egy kontra után Sallai átadását Csoboth Kevin 11 méterről a jobb sarokba lőtte (1-0).
  • A második félidőben Varga Barnabás súlyos sérülést szenvedett. Kórházba szállították, szerencsére magánál van, kommunikál.
  • Az első félidő 0-0-ra zárult.
  • Öt perccel a szünet előtt Szoboszlai szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Orban a felső lécre fejelte a labdát. A félidő eddigi legnagyobb helyzete volt.
  • 21:00: Elkezdődött a meccs.
  • 20:14: A skót csapat is teljes létszámban a játéktéren.
  • 20:11: A magyar mezőnyjátékosok a pályán.
  • Öt perccel később a skót kapusok is a pályára futottak.
  • Négy perccel 20 óra után a magyar kapusok megérkeztek a bemelegítésre.
  • A magyar válogatott kezdőcsapata:

Gulácsi - Botka, Orbán, Dárdai - Bolla, Schäfer, Styles, Kerkez - Szoboszlai, Sallai - Varga B.

• Nagyon korai még erről beszélni, de megmutatjuk, minek kell ahhoz történnie, hogy Magyarország ott legyen az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

1. Az első és legfontosabb: Magyarország vasárnap este győzze le Skóciát

2. Hétfőn a B csoportban Horvátország ne nyerjen Olaszország ellen. Ugyanitt Albánia ne nyerjen a spanyolok ellen

3. Kedden a C csoportban Anglia győzze le Szlovéniát

Ha valamelyik eredmény kedvezőtlenül alakul számunkra, akkor még a szerdai napban bízhatunk. Az F csoportban arra van szükségünk, hogy Csehország ne győzze le Törökországot, s Grúzia se nyerjen a portugálok ellen.

• A magyar válogatott ma is fehérben játszik, az MLSZ reagált a szurkolói kritikákra.
  • A szurkolók vonulásáról ide kattintva nézheted meg galériánkat.
  • A magyar drukkerek megérkeztek a stadionhoz.
  • Gyűlnek a viharfelhők! Lehet, hogy esni fog Stuttgartban a meccs alatt?
  • Elindult a magyar szurkolók vonulása a stuttgarti stadionba. A menetet itt nézheted élőben.
  • Skót szurkolók hangolnak a meccsre
  • Sok magyar drukker hirdeti, hogy a pálinka jobb, mint a skótok itala, a whiskey

• Különleges felajánlás érkezett Marco Rossinak és csapatának. Győzike testvére, Gáspár Zsolti üzent a csapatnak.
@borsonline Gáspár Zsolti meghívta a farmjára a magyar válogatottat! Amennyiben Szoboszlai Dominikék megnyerik Skócia ellen a mérkőzést, a gazda vendégül látja őket a farmján egy jó kis nyársalásra. #szoboszlaidominik #bors #szoboszlai #marcorossi #magyarválogatott #eb2024 #skóciamagyarország #gáspárzsolti #hungary #magyar #neked #nekedbe #nekedbelegyen #foryoupage #foryou ♬ eredeti hang – Bors - Bors
  • Gyülekeznek a skót drukkerek.
  • Az Origo munkatársa Stuttgartból küldött videót.
  • A játékvezető kivételesen nem Európából jön. Az argentin Facundo Tello két éve hazájában 10 piros mutatott fel egy meccsen... - írja a Magyar Nemzet.
  • A stuttgarti stadion kapui csak 17 órakor nyitnak meg, de vannak magyarok, akik már délben az arénánál vártak a nyitásra
Fotó: Ripost

Közel tízezer magyar lehet majd a stadionban

• A skót legendák rettegnek és imádkoznak. Nem véletlen, Skócia még sosem jutott tovább csoportból nagy nemzetközi tornán, Eb-n, vagy vb-n - írja az Origo.
  • A Mediaworks beharangozó beszélgetése a meccsről.
  • Bogdán Ádám visszavonult váloatott kapus korábban védett Skóciában, s a mai napig kedves az ország:

A szívem azt súgja, hogy 2-0-ra nyernek a magyarok, de tartok tőle, hogy döntetlen lesz, ami senkinek sem jó

- jósolta a Magyar Nemzetnek Bogdán.

• Szoboszlai Dominik két edzést is kihagyott, de a játéka állítólag nincs veszélyben
  • Sallai Roland megmondta, nem számolgatnak, nyerni akarnak. Tök mindegy, hogyan, csak nyerjenek.
  • Egy kis számolgatás, így áll most a csoportharmadikok helyzete.
  • Apró érdekesség. A magyar fociválogatott 1966-ban 3-1-re legyőzte a világbajnokságon Brazíliát és Bulgáriát. Azóta 58 év alatt három meccset nyert meg nagy tornán. Az 1982-es vb-n Salvadort (10-1), négy évvel később a világbajnokságon Kanadát (2-0), a 2016-os Eb-n pedig Ausztriát (2-0) győztük le. Ma nagyon nagy szükség lenne a negyedik sikerre.

Mi történt az orfűi zenei fesztiválon eltűnt magyar lánnyal?

„Ezért hagyom a parkoló közepén és nem viszem vissza soha a bevásárlókocsit - ítélkezhettek, nem érdekel”

Kereszt volt a nyakában, brutálisan megvertek egy fiút Németországban

Lehetetlen földrajzi kvíz: mennyire ismered Magyarország településeit?

travelo.hu

Autóbusszal ütközött Szlovákiában egy Budapestre tartó gyorsvonat, többen meghaltak

Ennek a 3 csillagjegynek segít céljaik elérésében a pénteki különleges bolygóállás

Kínos lebukás: Óriási kamu Kulcsár Edina és G.w.M rongyrázása

Vészjósló jelek: Ennek a 3 csillagjegynek romba dönti életét az idei nyár