tóth gabi
A Transfermarkt a jelenlegi Európa-bajnoki keretek alapján rangsorolta a legértékesebb csapatokat. A lista élén Anglia végzett, a címvédő olaszok a legjobb ötbe sem fértek be, a magyar válogatott pedig a hátsó harmadban helyezkedik el.
Hasonlóan az elmúlt két sorozathoz, idén is 24 csapattal indul a labdarúgó-Európa-bajnokság. A szövetségi kapitányok panaszainak köszönhetően a keretlétszámokat felemelték, így a válogatottak 26 fővel érkezhetnek Németországba. A Transfermarkt adatai alapján megnéztük, melyek a legértékesebb keretek.
A lista élén Anglia végzett, amelynek játékosait összesen 1,52 milliárd euróra (595 milliárd forint) taksálják. Szinte felfoghatatlan, de a 2021-es ezüstérmeseknél öt olyan futballista játszik, akik minimum 100 millió eurót (39 milliárd forint) érnek (Harry Kane, Declan Rice, Bukayo Saka, Phil Foden, Jude Bellingham). Nem véletlenül nyilatkozta a torna előtt Gareth Southgate, Anglia szövetségi kapitánya, hogy amennyiben nem jön össze a végső győzelem, abban az esetben nagy valószínűséggel lemond a posztjáról.
Az ezüstérem Franciaországé lett, amelynek kerete 1,23 milliárd eurót/481 milliárd forint kóstál. A húzóerő itt Kylian Mbappé, aki a torna befejeztével már új klubjához, a Real Madridhoz fog visszatérni. Rajta kívül a két friss Bajnokok Ligája-győztes, Aurélien Tchouaméni és Eduardo Camavinga érik el a 100 milliós álomhatárt. A dobogó legalsó fokára Portugália állhatott (1,05 milliárd euró/411 milliárd forint). Érdekesség, hogy a portugálok legértékesebb futballistája az AC Milan szélsője, Rafael Leao 90 millió eurós (35 milliárd forint) árcédulával.
A legjobb öt mezőnyét Spanyolország (965 millió euró/378 milliárd forint) és Németország (851 millió euró/333 milliárd forint) tette teljessé. A címvédő Olaszország csupán a hetedik helyen áll, az imént említett nemzetek mellett Hollandia is megelőzi.
Magyarország a lista hátulján helyezkedik el, Szoboszlai Dominikékat mindössze a 19. helyre rangsorolja a Transfermarkt 165 millió euróval (64 milliárd forint). A sort Georgia, Szlovákia, Szlovénia, Albánia és Románia zárja. A csoportellenfelek közül Svájc a 14. helyen áll 281 millió euróval (110 milliárd forint), míg Skócia a 17. pozíciót foglalja el 207 millió euróval (81 milliárd forint).