Létrehozva: 2024.05.29.

Nem kell aggódni érte, Milák Kristóf bődületes rekordbeállítással tért vissza

Parádés eredménnyel villant Milák Kristóf Barcelonában. A 100 méter pillangón beállította saját rekordját.

Milák Kristóf 100 méter pillangón aranyérmet nyert a Mare Nostrum nemzetközi úszóverseny-sorozat második, barcelonai állomásán. A Honvéd 24 éves klasszisa, aki az áprilisi országos bajnokságon egy év szünet után versenyzett újra, a 2022-es római Európa-bajnokság óta szerdán első alkalommal ugrott medencébe nemzetközi viadalon. A szám ötkarikás ezüstérmeseként 50.95 másodperces idővel diadalmaskodott, ezzel beállította saját, 2021-es versenyrekordját, az országos bajnokságon győztes teljesítményéből pedig öt századot faragott.

MILÁK Kristóf
Milák Kristóf remekelt 100 méter pillangón Fotó: Kovács Tamás

Milák az 50 méter gyors döntőjében negyedik lett - ebben a számban bő hónapja a Duna Arénában olimpiai szintet érő 21.89-es olimpiai szintet érő egyéni csúccsal nyert. A magyar úszó egy századdal maradt le az ezüstéremtől, amely holtversenyben lett a olasz Alessandro Miressié és a holland Kenzo Simonsé. A számot London olimpia bajnoka, Rio de Janeiro és Tokió ezüstérmese, a 33 éves francia Florent Manaudou nyerte éppen Milák áprilisi idejével.