Szerző ML

Létrehozva: 2024.02.07.

Lewandowskit ostromolja, nem akármilyen társaságba került Varga Barnabás

Varga Barnabás 3 perc 28 másodperc alatt szerzett három gólt az MTK Budapest elleni NB I-es bajnokin. A 29 éves támadó ezzel a világ leggyorsabb triplázói közé került.

Az első félidő után 1-1-es döntetlenre állt egymással a Ferencváros és az MTK Budapest, utána viszont érkezett Varga Barnabás, aki az 52., az 53. és az 56. percben is betalált, a gólok között pedig egészen pontosan 3 perc és 28 másodperc telt el. A 29 éves támadó négy góllal zárta az összecsapást, emellett egy gólpasszt is kiosztott, a Fradi végül 5-1-re győzött.

VARGA Barnabás
Varga Barnabás a 2024-es esztendőt is nagyszerűen kezdte Fotó: Illyés Tibor

„Hirtelen nem emlékszem, hogy korábban lett volna hasonló. Örülök, hogy a második gólunkra gyorsan rá tudtuk rúgni a harmadikat, azzal dőlt el a mérkőzés és ez volt a kulcs. Mindegyik gólomnak ugyanolyan jelentősége volt, örülök mind a négynek” nyilatkozta a lefújást követően Varga Barnabás.

Ez a sebesség elképesztő, tavaly a nigériai válogatott Gift Orban ért el 3 perc 25 másodperc alatt mesterhármast a Genk színeiben az Isztambul Basaksehir elleni Konferencialiga találkozón. Ami az élvonalbeli mérkőzéseket illeti, Sadio Mané még 2015-ben, Southampton-Aston Villa Premier League találkozón 2 perc 56 másodperc alatt törte fel háromszor a birminghamiek kapuját. Robert Lewandowski szintén ebben az évben 9 perc alatt mesterötöst lőtt a Wolfsburgnak. Első három találatát 3 perc 22 másodpercen belül rúgta akkor a lengyel sztár.

A világrekordtól „jócskán” elmarad Varga, de azt rögtön hozzá kell tenni, hogy a leggyorsabb mesterhármast szerzők alacsony osztályban érték el a sikereiket. Az első helyen Alex Torr áll, aki 70 másodperc alatt jutott három gólig egy Rawson Springs – Meadowhall (7-1) angol amatőr összecsapáson.

Varga kifejezetten eredményes triplázó, a Nemzetközi Labdarúgás-történeti és -statisztikai Szövetség (IHHFS) kutatása alapján az övé a harmadik hely azon a világranglistán, amelyet a 2023-ban legtöbb mesterhármast szerzett futballisták kapcsán állítottak össze.

Varga tavaly összesen négy alkalommal ért el mesterhármast, a Paks színeiben még a Kecskemét ellen triplázott, a Fradinál a Paksot és a Zalaegerszeget (érdekesség, hogy ezt két egymást követő bajnokin érte el), valamint a Konferencialiga-selejtezős ellenfelet, a Hamrun Spartanst szomorította el egy-egy triplával.

Ezzel a remek teljesítménnyel Varga 23 tétmérkőzés alatt már 21 gólnál és 9 gólpassznál tart a Ferencvárosban.

Több magyar a rekorderek között

Puskás Ferenc két BEK-döntőben (Bajnokcsapatok Európa-kupája) is legalább három gólig jutott, 1960-ban az ő mesternégyesének köszönhetően nyert 7-3-ra a Real Madrid a Frankfurt ellen, 1962-ben viszont a triplája sem volt elég a győzelemhez (Benfica-Real Madrid 5-3 ). A 33-szoros magyar válogatott Kiss László az 1982-es spanyolországi világbajnokságon csereként beállva, hét perc alatt zörgette meg háromszor El Salvador kapuját, ezzel a mai napig ő a vb-k történetében a leggyorsabb mesterhármast szerző futballista.