Szerző LL

Létrehozva: 2023.12.11.

Dárdai nagyon odadörgölt a kritikusainak: mindenki őt ünnepli

Nyár óta a semmiből varázsolt egyre jobb csapatot. Dárdai Pál várakozásit is felülmúlta a Hertha.

A szerda késő éjszakába nyúló, Hamburg elleni fordulatos, hosszabbításos, 3-3 után tizenegyespárbajjal eldőlt Német Kupa-diadal után szinte arra sem volt idejük a Hertha focistáinak, hogy kifújják magukat. Szombaton ebédidőben (13 órától) már a pihentebb Kaiserslautern pályáján várt rájuk bajnoki meccs a német labdarúgó-Bundesliga másodosztályának (nosztalgia)rangadóján. Az erőltetett menet miatt Dárdai Pál vezetőedző előzetesen csak a döntetlent célozta meg, az esetleges győzelmet már álomszerűnek nevezte. Ehhez képest, 0-1-es félidei állásról fordítva, hullafáradt játékosai valóra váltották az álmát: 2-1-re nyertek.

Dárdai Pál harcos meccset és harapós, az eddiginél koncentráltabb Herthát vár szombat kora délutánra
Dárdai csak döntetlent remélt, mégis győzött hullafáradt csapata Kaiserslauternben      Fotó: Twitter/herthabsc

Tették mindezt úgy, hogy Dárdai eleinte pihentette több ászát, akik közül hármat a szünetben, kettőt pedig újabb negyedóra után cserélt be. Fényesen bejött a taktikája! Igaz, a meccs után bevallotta: örülhettek, hogy a fordulásnál csak egy, nem több gól volt a hátrányuk. Előbb Florian Niederlechner ollózott káprázatos egyenlítő gólt, majd a hajrában (már emberelőnyben játszva) Marc Oliver Kempf szerezte a berliniek győztes gólját.

A kiesése után a 2. Bundesliga szezonját gyalázatosan kezdte ugyan a Hertha, de a keret szeptemberig tartó teljes átalakítása után mára úgy összekapta a csapatát a magyar klublegenda, hogy már 9 meccset számláló veretlenségi sorozattal lépkednek előre a bajnoki tabellán (nem beszélve a kupanegyeddöntőbe jutásról).

A tökéletes hét után a német sportsajtóban már a rotálás mestereként ünneplik Dárdai Pált.

A Berliner Kurier feltette a költői kérdést:

Hol vannak most a Dárdai-kritikusok?

A lap kommentárja szerint a magyar tréner újra bebizonyította, hogy nagyon ért a játékosai erejének beosztásához. Nem először: egy korábbi edzői időszakában, 2021 tavaszán egy áprilisi koronavírus-karanténnal súlyosbított helyzetben, 20 nap alatt lejátszott 6 meccsen tartotta benn a Herthát az élvonalban, professzori szinten rotálva (hol játszatva, hol pihentetve) a futballistákat. Most meg 6 nap alatt nyertek meg 3 mérkőzést, köztük a hosszú kupakrimit. A cikk kiemeli, hogy Dárdai kevesebb mint fél év alatt teljesen újjáépítette a Hertha gárdáját, amely igazi csapatszellemmel átitatva, hétről hétre egyre jobb.

Az év utolsó meccse - némi pihenővel, két szabadnap után - szombaton, hazai pályán az Osnabrück ellen következik. Ha azt is megnyeri a Hertha, akkor a téli szünet után bizakodva készülhet a január 21. kezdődő "tavaszi" folytatásra.

A Hertha már csak 4 pontnyi távolságra van az osztályozót jelentő harmadik helyen álló Hamburgtól, és 8-ra az éllovas St. Pauliól.

Megrázó dolgok derültek ki Várkonyi András lányának haláláról

Drámai bejelentés: Lengyelország evakuálására készül a lengyel védelmi miniszter

Íme Nostradamus hátborzongató jóslata: ő ül idén Károly király trónjára