Donald Tusk: a NATO katonái már Ukrajnában vannak

KÜLFÖLD

Szerző MM

Létrehozva: 2023.11.19.

"Irány az Eb!" - Futballünnep és Szoboszlai-csodagól a Puskás Arénában

Montenegró majdnem elrontotta az ünnepi hangulatot, de Szoboszlai Dominik két perc alatt fordított az utolsó Eb-selejtezőn. A slusszpoént megint a hosszabbításban lőttük, Nagy Ádám révén.

A zárt kapus szófiai Eb-kvalifikáció (2-2) után ünnepelni jött össze a dugig telt Puskás Arénába a közel 60 ezres magyar szurkolósereg. Sokáig nem így nézett ki, de a válogatott az ünnepi hangulatban tomboló lelátók előtt, a duplázó Szoboszlai Dominik főszereplésével győzelemmel és csoportelsőként zárta a selejtezősorozatot (a 2023-as évet pedig veretlenül).

Szoboszlai két perc alatt fordított
Szoboszlai két perc alatt fordított       Fotó: Nemzeti Sport

Marco Rossi szövetségi kapitány csapatának az első félidőben csak elvétve sikerült játékban a harcos és szervezett montenegróiak fölé kerekedni. És ez megbosszulta magát.

Így vonultak a Puskás Arénához a magyar szurkolók:

Helyzetből csak-egy-egy alakult ki az első félidőben. Ezekből a vendégek kihasználták a magukét (a 36. percben Nagy Zsolt hibája után Szlobodan Rubezsics szerzett vezetést közelről, 0-1), Gazdag Dániel viszont a bal kapufa mellé lőtt. Rossi bele is nyúlt a meccsbe már a szünetben: Gazdag helyére Kalmár Zsoltot, Bolla Bendegúz helyett pedig Nego Loicot cserélte be. Valamivel lendületesebb és veszélyesebb is lett a magyar csapat játéka, de a nyomás ellenére jó ideig csak Ádám Martin gyenge kapura lövéséig jutottunk. A 66. percben aztán Szoboszlai jobbról káprázatos cselsorozat után lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-1).

Sőt, a 68. percben Ádám gólpassza után fordított: balról is betalált a Liverpool magyar világklasszisa (2-1).

A kétségbesetten támadó montenegróiak ellen ezután Dibusz Dénesnek három ziccernél hatszor(!) is nagyot kellett védenie, de megtartottuk az előnyt, sőt a slusszpoént Szoboszlai kivédett szabadrúgása után Nagy Ádám lőtte a 93. percben

Ezzel veretlenül, csoportelsőként zártuk az Eb-selejtezősorozatot.

Eb-selejtező, G csoport

Magyarország–Montenegró 3-1 (0-1)

Puskás Aréna, 63 ezer néző

Magyarország: Dibusz – Balogh, Lang, Szalai – Bolla (Nego, a szünetben), Nagy Á. (Szuhodovszki, 94.), Styles (Horváth, 63.), Nagy Zs. – Gazdag (Kalmár, a szünetben), Szoboszlai – Ádám (Németh, 78.)

Gólszerző: Rubezsics (36., 0-1), Szoboszlai (66., 1-1), Szoboszlai (68., 2-1), Nagy Á. (93.)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 18 pont, 2. Szerbia 14, 3. Montenegró 11, 4. Litvánia 6, 5. Bulgária 4.

Elárulta Marco Rossi sztárja: egy hely már biztos az Eb-résztvevő magyar válogatottban

Nagy Ádám kicsit habozott, majd fogta a borotváját és...