Szerző MM

Létrehozva: 2023.11.16.
Módosítva: 2023.11.16.

Pokoli csatában jutott mennybe a válogatott: Szoboszlaiék kijutottak az Eb-re!

Csontzene és kiállítások a zártkapus meccsen: Marco Rossi csapata vezetésről majdnem elbukott, de a 97. percben kiharcolta az Eb-szereplést.

Amilyen kacifántos volt a felvezetés (csak két napja derült ki, hogy lesz mecs, méghozzá Szófiában és biztonsági okokból zárt kapuk mögött), olyan egyszerű a cél. A selejtezősorozat G csoportjában éllovas magyar válogatottnak legalább egy pontot kellett szereznie Bulgáriában ahhoz, hogy az utolsó fordulótól – illetve a 20.45-kor kezdődő Montenegró–Litvánia meccs eredményétől – függetlenül bejusson a jövő nyári, németországi Európa-bajnokságra. Nyögvenyelősen, a 97. percben esett bolgár öngóllal ugyan, de sikerült!

Szoboszlaiék hiába vezettek, Szófiában nem jött össze az Eb-szereplést jelentő pont
Szoboszlaiék drámai meccsen jutottak ki az Eb-re     Fotó: mlsz.hu

Marco Rossi szövetségi kapitány sok sérültet nélkülöző csapatának tehát egyszerű volt a feladata, de nem könnyű. A csoportban eddig nyeretlen, de új szövetségi kapitányuktól feltüzelt bolgárok durva szabálytalanságokkal kezdtek. A másodikra ráfáztak: az arcon könyökölt Szoboszlai Dominik élesen kapu elé lőtt szabadrúgása után Ádám Martin egy lépésről már a 10. percben megszerezte a vezetést (0-1). A márciusi, budapesti nyitányon 3-0-ra elintézett bolgárok a 24. percben Szpasz Delev megpattanó lövésével egyenlítettek (1-1).

A hazaiak újabb durvasága aztán megint a kezünkre játszott. Valentin Antov kiállítással járó második sárga lapja után, a 36. percben emberelőnybe került a magyar válogatott.

A második félidő elején előbb Szoboszlai lőtt közeli szabadrúgásból a bal kapufa mellé, majd egy beadásra berobbanó Callum Styles perdített közelről ugyanoda. Az 57. percben aztán a már éppen lecserélni szándékozott Kerkez Milos másodszor is sárga lapot kapott az ellenfél tizenhatosán belüli szabálytalanságért, így oda lett a mieink létszámfölénye.

Mégis támadásban maradt a magyar válogatott, de előbb Ádám, majd Nego lőtt jó helyzetből – rosszul. Szoboszlai egy szép cselsorozat után már egy fokkal közelebb járt a vezető gólhoz. A kihagyott helyzetek a 78. percben megbosszulták magukat: egy erősen megkérdőjelezhető jogosságú tizenegyesből Kiril Deszpodov fordított (2-1). A hajrában Szoboszlai két távoli szabadrúgásból veszélyeztetett, előbb a kapus védett, másodszorra a magyar sztár célzott rosszul. A 94. percben is liverpooli légiósunk lábában volt az egyenlítés, de újra a kapus nyerte a különmeccsüket.

A végén mégis örülhettünk, a 97. percben Alex Petkov a saját kapujába csúsztatta a labdát, így a 2-2-vel

a magyar válogatott egyenes ágon bejutott a 2024-es Európa-bajnokságra!

Vasárnap (15.00, tv: M4 Sport) a Puskás Arénában, telt ház előtt jöhet az önfeledt fociünnep Montenegró ellen, immár tét nélkül!

Eb-selejtező, G csoport

Bulgária–Magyarország 2-2 (1-1)

Szófia, Vaszil Levszki-stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Stefanski (lengyel)

Magyarország: Dibusz – Botka (Kalmár, 81.), Lang, Szalai – Nego (Gazdag, 81.), Nagy Á., Styles, Kerkez – Szoboszlai, Csoboth (Nagy Zs., 59.) – Ádám (Németh, 74.)

Gólszerzők: Ádám (10., 0-1), Delev (24., 1-1), Deszpodov (78., 11-esből, 2-1), Petkov (97., öngól, 2-2)

Kiállítva: Antov (36.), Kerkez (57.)