Létrehozva: 2023.08.24.

Csodagóllal gázolt a Fradi: óriási lépést tett a főtábla felé

Adama Traoré varázslata adta meg az alaphangot, és hol volt még a vége! A jövő heti, budapesti visszavágón öt év alatt ötödször sikerülhet csoportkörbe jutnia az FTC-nek valamely európai kupasorozatban.

Fölényes, 4-0-s idegenbeli győzelemmel kezdte a Ferencváros labdarúgócsapata a Konferencia-liga selejtező negyedik, utolsó fordulóját a Zalgiris Vilnius otthonában. A párharc győztese bejut a harmadik európai kupasorozat csoportkörébe.

Adama Traoré zseniális csavarással lőtt gólt a vilniusi odavágón
Adama Traoré zseniális csavarással lőtt gólt a vilniusi odavágón    /  Fotó: Nemzeti Sport

A továbbjutása esetén, a csoportok sorsolásakor jó eséllyel az első kalapba kerülő Fradi – vendéglátójával ellentétben – rápihent a fontos meccsre (elhalasztották a Mezőkövesd elleni bajnokit). A litván védelem aztán gondoskodott a vendégek még nagyobb kényelméről: a hazaiak elpasszolt labdája után Adama Traoré már a 17. percben mesteri góllal előnyhöz juttatta Máté Csaba vezetőedző csapatát (0-1).

A második félidő elején Varga Barnabás kis híján eldöntötte a mérkőzést, de hosszas videózás után les miatt érvénytelenítették a nyáron Paksról igazolt gólzsák találatát. Késett, de nem múlt a megnyugtató második Fradi-gól: bő negyedóra múltán a kapura törő Marquinhos lerántásáért kiállították Nicolas Gorobsovot, a megítélt büntetőt pedig belőtte a kilencedik meccsén hetedszer eredményes Varga (0-2)

Innentől nem volt pardon, hat perccel a becserélése után góllal debütált Alekszandar Pesics (0-3), majd a duplázó Traoré állította be a végeredményt (0-4).

Közel az ötödik csoportkör a Fradinak!

Továbbjutás esetén a zöld-fehérek számára ez sorozatban már az ötödik főtáblás szereplés lehet. 2020-ban a Bajnokok Ligájában, 2019-ben, 2021-ben és tavaly pedig az Európa-ligában játszottak.

A formalitásnak ígérkező budapesti visszavágót jövő csütörtökön (20.00) játsszák a Groupama Arénában; a csoportkör sorsolását másnap tartják.