Létrehozva: 2023.07.27.

Újra a régi a Fradi, tavalyi parádéját ismételte a bajnokcsapat

Feltámasztotta Máté Csaba a csapatát, újra volt mit ünnepelnie a múlt szerdán még csalódott Fradi-tábornak. Magyar győzelmek a Konferencia-liga selejtezőiben.

Megkezdte a Ferencváros labdarúgócsapata a szurkolói kiengesztelését. A Bajnokok Ligája selejtezőinek első körében a feröeri Klaksvik ellen kiesett (0-0, 0-3) a harmadik számú európai kupasorozatba ejtőernyőztek, ahol hazai pályán, több mint 10 ezer néző előtt fölényes, 4-0-s győzelemmel kezdték az ír Shamrock Rovers elleni párharcot a Konferencia-liga második selejtező-fordulójában.

Varga Barnabás (középen) adta ,meg a kegyelemdöfést az íreknek
Varga Barnabás (középen) adta ,meg a kegyelemdöfést az íreknek    Fotó: Origo

A múlt szerdai Üllői úti kudarc után menesztett Sztanyiszlav Csercseszov utódául – átmenetileg? – kinevezett Máté Csaba irányította Fradi góljait Sigér Dávid, az újonnan (vissza)igazolt Cristian Ramírez, Adama Traoré és Varga Barnabás szerezték.

– A legfontosabb munka a mentális oldallal volt az utóbbi napokban, hiszen a múlt szerdai mérkőzés sokkhatásként ért mindenkit, a játékosokat, a vezetőket, a szurkolókat.

Napokig érezhető volt, hogy mennyire megviselte a labdarúgókat. Az edzéseken is rendkívül feszültek voltak, ebből kellett kijönnünk. Talán az első percekben most is idegesek voltunk, de aztán rátaláltunk a ritmusra,

és az első harminc percben igen jó teljesítményt nyújtottunk. Próbáltuk gyorsan járatni a labdát, gyakran váltani az oldalakat. Már az első gól előtt is nyomás alá tudtuk helyezni az ellenfelet. Hogy szerencsés gól volt? Tudatosnak biztosan tudatos volt, hiszen Dávid kapura akarta rúgni a labdát. Örültünk neki, ezek az apró nüanszok döntenek el egy mérkőzést, fontos, hogy ezeket a fontos pillanatokat a magunk javára tudjuk fordítani.

– nyilatkozta a kiütéses győzelem után Máté Csaba az M4 Sport adásában.

A jövőjét firtató kérdésre a pályaedzőből lett megbízott szakvezető elmondta: a vezetők dolga dönteni, ő a csapattal együtt a következő meccsre koncentrál.

Talán akkor is még én leszek a padon

– tette hozzá.

A Shamrock elleni párosítás érdekessége egyébként, hogy a két csapat tavaly augusztusban az Európa-liga selejtezőiben akadt össze, az FTC akkor is 4-0-ra nyert a Groupama Arénában (Traoré akkor duplázott), majd idegenben 1-0-ra veszített.

Szintén a Konferencia-liga második selejtezőkörében az NB I legutóbbi ezüstérmese, a Kecskemét odahaza 2-1-re legyőzte a lett Riga FC-t; a magyar bronzérmes Debrecen idegenben nyert 1-0-ra az örmény Alashkert ellen. (A Magyar Kupa-győztesként kvalifikált Zalaegerszeg a horvátországi Eszéken kezdte a nemzetközi szereplését, cikkünk elkélszültekor még tart a meccs.)