Létrehozva: 2019.07.19.

Új magyar hős született: 21 évesen tett csodát Budapesten

Siklósi Gergely ámulatba ejtette a világot parádés teljesítményével.

A párbajtőröző Siklósi Gergely látványos és eredményes vívással aranyérmet nyert a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon.

Siklósi a venezuelai Francisco Limardóval szemben izgalommentes, 15-10-es győzelemmel kezdte a napot a 64-es táblán, majd következett két olyan mérkőzése, amelyet hosszabbításban nyert meg. Az elsőt a Rio de Janeiróban olimpiai bajnok dél-koreai Park Szang Jung, a másodikat pedig a japán Jamada Maszaru ellen, egyformán 9-9 után 10-9-re. A negyeddöntőben könnyebben boldogult Bas Verwijlennel, a hollandot - aki az előző fordulóban Rédli Andrást győzte le ráadástussal - 15-8-ra verte.

Magyar világbajnoka lett az egyéni férfi párbajtőrnek! Gratulálunk Siklósi Gergő! Hajrá, magyarok!

Közzétette: FIE World Fencing Championships 2019, Budapest – 2019. július 19., péntek

A BHSE 21 éves vívója a döntőért az olasz Andrea Santarellivel vívott, és menet közben egy 12-0-s sorozatot produkálva 15-9-es sikerrel lépett tovább, majd a fináléban fordulatos küzdelemben, parádés tusokkal 15-14-re bizonyult jobbnak az orosz Szergej Bidánál.

Az övé a magyar válogatott második érme a hazai vb-n, miután csütörtökön a kardozó Szatmári András ezüstérmes lett.