Létrehozva: 2017.01.13.

Gyászoló német verte meg válogatottunkat

A kézilabda-világbajnokságon nem sikerült jól a magyar csapat bemutatkozása, Németország szoros meccsen legyõzte nemzeti együttesünket. Holnap a horvátok ellen jön a folytatás.

Magyarország vereséggel kezdte a 2017-es kézilabda-világbajnokságot, miután Németországtól kikapott 27-23 arányban.

A mérkőzés legjobbja Uwe Gensheimer volt, aki néhány napja veszítette el édesapját. Akkor még az sem volt biztos, hogy a klasszis játszani fog, de szenzációs formában tért vissza csapatához.

A mérkőzés elején a két csapat fej-fej mellett haladt. A 10. percig a magyar csapat ugyan nem vezetett egyszer sem, de szorosan tapadt Németországra. Ekkor 5-4-re vezetett a 2016-os Eb győztese. Ezt követően azonban a németek elhúztak, a 18. percben már három, a 25. percben pedig öt gól volt a különbség. A félidőben 16-11-es hátrányban volt Magyarország, a már ekkor hétgólos Gensheimer parádésan játszott.

A játék képe a második félidőben jelentősen megváltozott, a németek kilenc percig nem lőttek gólt, így a válogatottunk feljött egy gólra.

Sajnos az egyenlítés nem jött össze, így Magyarország az első összecsapáson kikapott. A gyászoló Gensheimer végül 13 góllal zárt.

Sok idő nem marad a szomorkodásra, szombaton szintén erős csapatnak számító Horvátország lesz az ellenfél 20 óra 45 perckor.