
"Vannak eredmények": Orbán Viktor egyeztetett a kijevi vizsgálóbizottsággal - videó
Lépéskényszerbe hoztuk az ukránokat.
A tényfeltáró bizottság tényekkel tér vissza Ukrajnából Magyarországra.
- írja Orbán Viktor a Facebookon közzétett videójában. A felvételből kiderül, hogy a Czepek Gábor vezetésével Ukrajnába indult vizsgálóbizottság lépéskényszerbe hozta a helyieket.
Lépéskényszerbe hoztuk az ukránokat, valamit kell mondaniuk, mert kínos, hogy szerintük nincsen semmi látnivaló, mégsem engednek bennünket oda, pedig mi a semmit is szívesen megnéznénk.
- kommentálta Orbán Viktor Czepek Gábor beszámolóját.
Az energiaügyi minisztérium államtitkára úgy folytatta, hogy a Barátság kőolajvezetéket vizsgáló bizottság tényekkel tud hazaindulni Magyarországról, amelyek a következők:
Nem engedtek minket oda, ebből adódóan ez a vezeték újraindítható. Tény az, hogy beindult a gépezet. A mai szakértői egyeztetés eredményeképp sokkal többet fogunk tudni a cső állapotáról.
Ezek után Orbán Viktor utasította Czepek Gábort, hogy induljanak haza Kijevből, hogy még ideérjenek a március 15-én kezdődő Békemenetre.






