RETRO RÁDIÓ

Ezekkel vigyázz: Világítós kutyanyakörvet és más állatfelszereléseket tesztelt a hatóság: mind megbukott a teszten!

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 11. 28. 17:45

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) akkreditált laboratóriuma ezúttal kisállatoknak szánt felszereléseket tesztelt. Minden eszköz, köztük a világítós kutyanyakörvek is megbuktak!

A fogyasztóvédelmi hatóság legutóbbi, átfogó termékbiztonsági vizsgálatán azt tesztelték, hogy a LED-es kutyanyakörvek, pórázok, akváriumlámpák, szőrnyírók és elektromos kefék mennyire használhatók biztonságosan. Mutatjuk milyen megdöbbentő eredményre jutottak!

Világítós kutyanyakörveket tesztelt a hatóság.
Nem csak a világítós kutyanyakörvek buktak meg a hatóság tesztjén. Kép forrása: Gemini

Mit és miért vizsgált a hatóság?

Az állatok védelme a 21. században kiemelten fontos társadalomalakító tényező, ezért a felelős állattartás, valamint az állatvédelem népszerűsítése és fejlesztése érdekében indokolt, hogy a korábbi évekhez hasonlóan az állatfelszerelések laboratóriumi vizsgálata megtörténjen. Az NKFH akkreditált Mechanikai és Villamos Laboratóriuma akváriumlámpákat, LED-es nyakörveket és LED-es pórázokat, valamint szőrnyírót, meleglevegős kefét és elektromos kefét is vizsgált. A mintákat szakkereskedésekből, távol-keleti üzemeltetésű üzletekből és webáruházból szerezték be – olvasható a közleményükben.

Milyen eredményre jutott a vizsgálat?

Míg a tavalyi évben 90%-os volt a kifogásolható termékek aránya, idén még ennél is súlyosabb megállapításokat tettek a szakemberek: az összes bevizsgált állatfelszerelési eszköz megbukott az NKFH laboratóriumi vizsgálatán, vagyis kiderült, hogy a 20 termék egyike sem felelt meg a biztonsági szabályoknak, így a nem biztonságos termékeket kivonták a forgalomból.

Milyen hiányosságokra bukkantak a kutyanyakörveknél, pórázoknál?

A Li-ion akkumulátorról üzemelő termékeknél (pl. világítós kutyanyakörvek) különösen súlyos kockázatokat állapítottak meg: mivel a cellák hőmérsékletét nem figyelik az eszközökben lévő áramkörök, a lítium alapú akkumulátorok hő hatására kigyulladhatnak vagy felrobbanhatnak. A vizsgálat során a laboratórium tehát a hőmérséklet-figyelés meglétét, illetve megfelelő működését vizsgálta.

Mely termékek buktak meg a teszten?

Termék

Márkanév, modell vagy típusszám

Termék

Márkanév, modell vagy típusszám

nyírógép

Daling DL-D77


 

akváriumlámpaBuena Pet Shop QL-L300 (BPS-6098)
akváriumlámpaDB P-300akváriumlámpaXiLong LED-300A
akváriumlámpaPACIFIC Type: Led 12 W Art. 45989akváriumlámpaSZER-BER SZB-MS30
akváriumlámpa

Buena Pet Shop

T4KG-150LED

akváriumlámpaZD80A (BTW1081 24)
akváriumlámpaDeebow Dee-301világító nyakörv

AniOne Candy

Cikkszám: 1374107

akváriumlámpaMárkajelölés nélküli Y-4036elektromos kefe

Márkajelölés nélküli

YE21363

meleglevegős kefeVIM-025akváriumlámpaDeebow Dee-268

világító éjszakai

LED póráz

VIVA.Z M000091LED világító nyakörvDog’s choice 19327_CZE

LED nyakörv


 

Márkajelölés nélküli U-16 No. 133694TRIXIE LED nyakörv13319
akváriumlámpaHappet-LTW6akváriumlámpaMárkajelölés nélküli L-400

A részletes teszteredmények itt érhetők el.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.