"Alkesz, pszichés gondjai vannak, még Facebookja sincs". Szegény, lassan, nehezen beszél". Megalázzák, kigúnyolják az aktivistákat a Tisza Pártban, akár a tenyészpéldányokat a mezőgazdaságban, úgy minősítik őket. Szexuális szokásaikat is nyilvántartják!

POLITIK
Létrehozva: 2025.05.24.

Mi kerül a tányérunkra, ha Ukrajna belép az EU-ba? - Ez veszélyt jelent a magyarok egészségére!

Mérgezett föld, génmanipulált élelmiszerek, az Európai Unióban rég betiltott növényvédő szerek - mindez jellemző az ukrán mezőgazdasági termékekre, élelmiszerekre, amik ellenőrizhetetlenül elárasztják a piacot, ha most felveszik Ukrajnát az unióba. Nem beszélve arról, hogy veszélybe kerülnek a hazai gazdák is. Ukrajna uniós csatlakozása beláthatatlan következményekkel járna a magyarok egészségére is.

Ukrajna uniós csatlakozása esetén számos problémával kellene szembenéznie Magyarországnak: mérgezett élelmiszer, génmódosított alapanyagok, járványveszély. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) sajtóreggelijén a szakemberek kendőzetlenül beszéltek a lehetséges következményekről. A Ripostnak nyilatkozott Papp Zsolt, a NAK elnöke. 

 

Ukrajna
Ukrajna uniós csatlakozásának veszélyeiről beszéltek a szakemberek. Balról jobbra: Jakab István, a MAGOSZ elnöke, Papp Zsolt, a NAK elnöke és Cseh Tibor, a MAGOSZ főtitkára Fotó: Markovics Gábor / Ripost

Megtudtuk: ha a politikai akarat felülírja a biztonsági szempontokat, akkor a magyar gazdák, vásárlók és a gyerekek is  kockázatnak lesznek kitéve.

Az ukrán csatlakozás beláthatatlan veszélyekkel járhat

- mondta a Ripostnak Papp Zsolt, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.

Nem garantált az Ukrajnából érkező termékek ellenőrzése. GMO-t, betiltott növényvédő szereket és gyenge minőségű termékeket is kaphatunk 

- magyarázta. 

Papp Zsolt kiemelte: míg Magyarországon az uniós szabályozás miatt szigorú előírások védik a vásárlót, Ukrajnában sok alapvető követelmény egyszerűen nem létezik.

Nincsenek  szigorú állategészségügyi szabályok. Nincsenek betartatott növényvédelmi normák. A madárinfluenza vagy a száj- és körömfájás járvány kockázata is sokkal nagyobb

– mondta a szakember.

Ráadásul Ukrajnában olyan vegyszereket is használnak, amelyeket az EU már évekkel ezelőtt kitiltott. Addig is, amíg nem alkalmazkodnak, nem tartják be az európai normákat, mérgeznek bennünket.

A gyorsított csatlakozás éppen ezért szerinte különösen veszélyes. Megtudtuk: nincs meg az a mechanizmus,  amely garantálná a termékek biztonságát. Ez okozza azt a versenyhátrányt, amit a magyar gazdák már most is éreznek.

Papp rámutatott: a két ország agrárstruktúrája összehasonlíthatatlan.

Nálunk egy gazdára 26-27 hektár jut, náluk nem ritka az 500 ezer hektáros gazdaság. Bács-Kiskun megye, hazánk agrárnagyhatalma sincs ekkora méretű összesen. A paradicsom 70%-át Ukrajnában egyetlen cég termeli meg. Ők nem versenyeznek velünk, hanem letarolják a piacot

- magyarázta az elnök. 

Európa képes kiváló minőségű, szigorúan ellenőrzött élelmiszert előállítani. Azt kérjük, hogy azonos feltételek mellett kerüljenek a polcokra a termékek – ne egy olyan országból, ahol a munkaerő feleannyiba kerül, a vegyszerek veszélyesek, a szabályok pedig hiányoznak

- tette hozzá.

Ukrajna uniós csatlakozása
A szigorú európai szabványok az ukrán gabonára nem érvényesek (képünk illusztráció) Fotó: Adria Black /  Shutterstock

Ukrajna földje is szennyezett a háború miatt

Jakab István, a Magosz elnöke elmondta:

Ukrajna uniós csatlakozásának előkészítése olyan tempóban zajlik, hogy 2030-ra teljes jogú tagként akarják kezelni – miközben nem tudjuk, hol vannak a határai, mennyi a lakossága és mennyire szennyezettek a földjei.

Egy megdöbbentő adatot is megosztott velünk: 500 ezer hektár felett van az elaknásított mezőgazdasági területek nagysága. Ennek a mentesítése 36 milliárd dollárba kerül. Nem tudni, hogy milyen mértékű sugárzást jelentenek a piszkos bombák, mennyire szennyezett a terület. A polgárok egészségének védelme szempontjából is aggályos a gyorsított csatlakozás. Jakab István a vegyszerekről azt mondta: amiket Ukrajnában használnak, azokat nálunk már hosszú ideje nem. Ha az átállás miatt még egy ideig használhatják ezeket, addig mérgezik az európai polgárokat, a magyar embereket.

A háború a természetet, a termőföldet is tönkretette Ukrajnában Fotó: - /  MTI

Jakab István szerint a csatlakozás a magyar gazdákat is tönkreteheti:

„Az Európai Bizottság a közös agrárpolitikát átalakítaná és a támogatásokat új, közös alapba terelné – ahol már az úgynevezett jogállamisági feltételek is szerepet kapnának. Ez pedig újabb kiszolgáltatottságot jelenthet a magyar mezőgazdaságnak" - jelentette ki. 

 


 


 


 


 


 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek