Krausz Gábor
Magyar Péter bizalmasának tevékenysége több büntetőjogi tényállás gyanúját is felveti, ha a Honvédelmi Minisztérium vizsgálataiban rögzített állítások igazolhatók.
Ruszin-Szendi Romulusz ellen egyre több súlyos vád fogalmazódik meg. Mint kiderült, két évvel ezelőtt azért váltották le a Honvédség éléről, mert a NATO eseményeken a hivatalos magyar békeállásponttal ellentétes álláspontot képviselt. Felszólalásait rendszerint a "Slava ukraini" vagyis "Dicsőség Ukrajnának" jelmondattal zárta. Utóbbiról többször is kérdezték Magyar Péter bizalmasát, de a Tisza Párt új üdvöskéje egyszer sem tagadta, hogy így történt.
Az üggyel kapcsolatban megkérdeztük ifj. Lomnici Zoltánt, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány tudományos igazgatóját, aki lapunknak elmondta:
Ruszin-Szendi Romulusz tevékenysége több büntetőjogi tényállás gyanúját is felveti, ha a Honvédelmi Minisztérium vizsgálataiban rögzített állítások igazolhatók.
Szerinte két forgatókönyv is létezik:
Május 9-én összehangolt nemzetközi dezinformációs kampány indult Magyarország ellen, amelyben külföldről finanszírozott, nagy eléréssel bíró hazai politikai szereplők és nyomásgyakorló szervezetek is részt vesznek
– állapította meg a Szuverenitásvédelmi Hivatal. Mint írták, a dezinformáció az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) Telegramon közzétett közleményén alapszik. A vád szerint két „ügynököt” fogtak el, akik a magyar katonai hírszerzésnek dolgoztak Kárpátalján. A dezinformációs kampányban részt vesz a magyar kormány megbuktatásában érdekelt brüsszeli elit és az általa támogatott ellenzéki politikusok, az unióban a magyar kormány által képviselt különvélemény felőrlésében érdekelt kijevi vezetés, valamint a progresszív-liberális elit által finanszírozott nemzetközi médiahálózat.
A dezinformációs kampány egyértelműen kapcsolódik a május 8-án, az ukrán fél bejelentése előtt egy nappal végrehajtott politikai akcióhoz, amely során Magyar Péter nyilvánosságra hozott egy „leleplezőnek” szánt hangfelvételt. A Tisza Párt vezetője azt a látszatot próbálta kelteni, hogy Magyarországon titokban támadó jellegű háborús készülődés zajlik, amelynek célpontja Ukrajna. Ez az akció előkészítette a másnap Ukrajnából meginduló dezinformációs kampányt.
Azok a magyar politikusok, közéleti szereplők, újságírók és influenszerek, akik ebben az akcióban részt vesznek, súlyos károkat okoznak Magyarországnak
– rögíztette a Szuverenitásvédelmi Hivatal.
Szerdán ülésezett a nemzetbiztonsági bizottság, ezt követően Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője és Barthel-Rúzsa Zsolt, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) irányításáért felelős államtitkár közös sajtótájékoztatót tartott.
Kocsis Máté szerint kérdéseket vet fel, hogy az ukrán szolgálatok már egy hónappal ezelőtt elkészítették a felvételeket az állítólagos magyar kémek elfogásáról. Ezekkel a felvételekkel pedig később összehangolt kampányt indítottak Magyarország ellen.
Egy hónappal később Ruszin-Szendi Romulusz és a Tisza Párt politikusai egy összevágott felvételen megtámadták a honvédelmi minisztert. Ezzel a felvétellel Ruszin-Szendi Romulusz az ukrán fél kezére játszott
– tette hozzá. Kocsis kijelentette, ezt követően az ukrán szolgálatok nyilvánosságra hozták az egy hónapja az állítólagos kémekről készített felvételeket, majd pedig dezinformációs kampányt indítottak a közösségi médiában, amelyben korábban elkészített képekkel akarták azt a hatást kelteni, hogy Magyarország háborúra, Ukrajna megtámadására készült.
Világosan látszik, hogy a teljes akció politikai lejárató akció, ugyanis az ukrán fél semmilyen hivatalos protokollt nem tartott be
– mondta Kocsis Máté. A frakcióvezető kiemelte, a dezinformációs kampányt követően a magyar szolgálatok fokozzák a terrorelhárító tevékenységet és folytatják a felderítő tevékenységet.
A korábban említett cselekmények összhangban vannak egy politikai befolyásolási kampánnyal is, amely Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatos
– tájékoztatott a frakcióvezető. Hozzátette, jelenleg is zajlik Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnök ukrajnai kapcsolatainak vizsgálata. Az ukrán média mellett a nemzetközi sajtótól is számos kérdést kapott a kormányzat Kocsis Máté szerint.