INSIDER

SzerzőWM

Létrehozva: 2025.04.06.

Voks 2025: ne hagyd, hogy a fejed felett döntsenek!

Ukrakjna EU-csatlakozását végül a magyar családokkal fizettetné meg Brüsszel. Voks 2025: a te véleményed is számít!

A kormány elindította a Voks 2025 tájékoztatási kampányát Ukrajna EU-tagságáról. A reklámkampánnyal sokfelé: közterületeken, tévében, rádióban, nyomtatott és elektronikus sajtóban lehet majd találkozni. A tájékoztatási kampány a hamarosan induló véleménynyilvánító szavazást kíséri.

Emergency EU Summit About Ukraine And Defence In Brussels, voks 2025
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, cserébe gyors tagfelvételt ígértek Kijevnek. A Voks 2025 segítségével te is elmondhatod a véleményed Fotó: NurPhoto via AFP /  AFP

A szavazás tartalmára és fontosságára Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára hívta fel a figyelmet:

Azért indítjuk ezt a szavazást és a kampányt, mert Brüsszel úgy készül meghozni egy újabb sorsdöntő kérdést, hogy az emberek véleményét meg sem kérdezi. Sőt, az emberekkel akarja megfizettetni Ukrajna erőltetett EU-tagságának az árát. Manfred Weber, a Tisza Pártnak is diktáló Európai Néppárt elnöke, Ursula von der Leyen, a brüsszeli bizottság elnöke és Zelenszkij ukrán elnök már megegyeztek, hogy pár éven belül áterőltetik Ukrajna EU-tagságát. Aki pedig ezt ellenezni meri, azt kíméletlenül támadják. És hogy ne legyen semmi félreértés, Magyar Péter csak azért csatlakozhatott az Európai Néppárthoz, amit Manfred Weber vezet, mert elfogadta azt a feltételüket, hogy Ukrajna mellett áll, akár a magyarok véleményével szemben is. Magyar Péterék aláírásgyűjtése valójában csak arról szól, hogy Brüsszelnek szállítsák az eredményt, hogy a magyarok Ukrajna mellett állnak. Ezért még hamisításra is képesek 

Nem hozhatnak döntést a magyar emberek feje felett

Orbán Viktor korábban bejelentette, hogy komolyan újra elő kell vennünk Ukrajna európai uniós tagságának a kérdését, mert felelősen emellett most nem lehet dönteni. Azt is mondta, nem szeretné, ha a magyar emberek feje fölött születne erről döntés, ezért kezdeményezni fognak egy véleménynyilvánító szavazást Ukrajna európai uniós tagságáról. Megjegyezte, úgy fogják lebonyolítani, mint a nemzeti konzultációkat szokták: gyorsan és egyszerűen. "Aztán meglátjuk" - tette hozzá. A kormányfő kifejtette továbbá, hogy Ukrajna uniós tagságával átalakulna az Európai Unió teljes gazdálkodási rendszere. 

Erre nem vagyunk felkészülve, ezért én azt gondolom, hogy lassítani kell, és mindenképpen meg kell tudnunk az emberek véleményét ebben a kérdésben

- fogalmazott, majd bejelentette, hogy véleménynyilvánító szavazást kezdeményez az ügyben. 

Ezzel a magyar kormány lesz egész Európában az egyetlen, amely megkérdezi az embereket arról, hogy mit gondolnak az ukrán csatlakozásról. 

Voks 2025: ez lesz a szavazási csomagban

Hidvéghi Balázs mutatta be azokat a szavazási csomagokat is, amelyeket április közepétől kézbesítenek majd minden szavazókorú magyar állampolgár számára. Ebben lesz egy szavazólap, amelyen a következő kérdés szerepel majd: Támogatja-e Ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? IGEN /NEM.

Ezen kívül a borítékban lesz még egy 7 pontot tartalmazó tájékoztató a csatlakozás veszélyeiről. A Facebookra feltöltött videóban azt is elmondja, hogy a hét pont azt foglalja össze, milyen kockázatokkal járhat Ukrajna uniós csatlakozása. A szavazásra buzdító videó célja, hogy mindenki felelős döntést hozzon a saját és az ország jövője érdekében.

A hét legnagyobb veszély

  1. Pénzügyi kockázatok: „Ukrajna csatlakozásával Magyarország is nettó befizetővé válna. Megszűnnének a Magyarországnak járó uniós források, és minden pénz Ukrajnába menne.” Emellett Brüsszel újabb közös hitelfelvételt szorgalmaz, amely tovább növelné a tagállamok közös eladósodását.
  2. Mezőgazdasági kockázatok: Ukrajna művelhető földterülete az EU mezőgazdasági földjeinek egyharmadát teszi ki. „Az ukrán csatlakozással a magyar gazdák elveszítenék a földalapú támogatásokat, minden uniós forrás az ukrán mezőgazdaságnak jutna.”
  3. Élelmiszerbiztonsági kockázatok: Ukrajnában engedélyezettek a génmódosított növények és a tiltott vegyszerek. A piac megnyílása ezek előtt a termékek előtt komoly veszélyt jelenthet az uniós fogyasztók számára.
  4. Biztonsági kockázatok: „Ukrajna már a háború előtt is a kábítószer-kereskedelem és a szervezett bűnözés egyik központja volt Kelet-Európában.” A háborús fegyverek egy része bűnözők kezébe kerülhetett, és az EU-csatlakozás megkönnyítheti az ukrán maffia mozgását az unióban, így Magyarországon is.
  5. Munkaerőpiaci kockázatok: Az olcsó ukrán munkaerő eláraszthatja a magyar piacot, ami veszélyeztetné a magyar munkavállalók állásait és bérszintjét.
  6. Nyugdíjrendszerre leselkedő kockázatok: A növekvő terhelés, illetve a lehetséges járulékfizetési egyenlőtlenségek veszélybe sodorhatják a nyugdíjrendszer stabilitását.
  7. Egészségügyi kockázatok: „Ukrajnában számos olyan védőoltás nem kötelező, ami Magyarországon igen. Az átoltottság szintje jóval alacsonyabb a magyarországinál.” A nyitott határokkal érkező tömegek komoly közegészségügyi és járványügyi fenyegetést jelenthetnek.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek