RETRO RÁDIÓ

Szellemek ölték meg őket? - Hátborzongató, ami a magyar faluban történt

Létrehozva2025. 03. 09. 19:00

Máig a hideg futkos a hátán egy Somogy vármegyei fiatal nőnek, ha visszaemlékszik, amit a nagymamája mesélt neki. Az idős asszony fiatal korában a barátaival egy sötét temetőnél járt, amikor három szellem jelent meg nekik. Mintha egy átok sújtotta volna őket, többen is meghaltak utána.

Szellem irányította az anyát, egy gonosz lélek tartja rettegésben a lakókat vagy épp egy fizikus szelleme kísért a kutatóintézetben - furcsa, megmagyarázhatatlan történetet sokat lehet hallani, ezért okkal érdekel rengeteg embert a szellemek létezése. Köztük van S. Erika is, aki egy 75 évvel ezelőtti családi titkot tudott meg a nagymamájától. Amikor meghallotta, mit élt át az asszony friss végzősként, meghűlt az ereiben a vér.

szellem
Miután a három szellem megjelent, a fiatalok nyomában a halál járt /  Képünk illusztráció: Shutterstock

Három szellem jelent meg

Erika nagymamája, Eszter néni ekkor még csak 18 éves volt egy Kaposvár melletti kis faluban. 1950 nyara volt, és a fiatal Eszter épp befejezte a gimnáziumot. Hatalmas tervekkel nézett a jövő felé, de az a tragédia, ami nem sokkal később érte, örökre az elméjébe égett. A későbbi nagymama 4 barátjával egyik este egy temető mellett sétált el, amikor három szellem jelent meg nekik.

„Szárnycsapkodást hallottak, aztán fehér ludak repültek ki a temetőből. Miért repültek ki ludak a temetőből, kérdezték magukban. Ami még furább volt, hogy ötükből csak hárman látták és hallották őket, köztük a nagyim… A barátok értetlenkedve nézték egymást” – idézte fel Erika, mit mesélt neki a nagymamája.

Mindennek már 75 éve, és a nagymama titokban tartotta a három szellemmadarat. Csak keveseknek, köztük Erikának mesélte el. Sokkoló, hogy miért hallgatott! Miután a három szellem megjelent, a halál kilépett a temetőből.

A nagymamán két barátnője, akik nem látták a ludakat, hirtelen meghalt. Mindketten ugyanazon a napon! Semmi bajuk nem volt előtte, azt mesélte. Leállt a szívük. A nagyim remegve mondta ezt el nekem. Megijedtem, a hideg futkosott a hátamon! Belegondolt, hogy mi van, ha ő is azok között van, akik nem látják a ludakat. Ő is meghalhatott volna vagy baja esik?

- árulta el a Somogy vármegyei unoka.

Eszter nagymama azóta elhunyt, de titkát átadta unokájának. Erikát nem hagyta nyugodni a történet, ezért nyomozni kezdett. Tényleg létezik ilyen? Rossz ómen volt a három lúd, a szellemek miatt haltak meg Eszter mama legjobb barátai? „Csak egyszer mesélte el, de nem hagyott nyugodni. Kerestem a Google-ön is, hátha valami ilyen jelenségről ír valaki, de semmi” – fojtatta Erika.

Sötét lehet az igazság

Végül egy szellemekkel is foglalkozó Facebook-csoportban nyilvánosságra hozta a történetét. Rögtön elindult a találgatás, volt, aki még a mesterséges intelligenciát is megkérdezte, hátha fény derül a három szellem rejtélyére. Így jött rá a nő: kelta, germán és egyiptomi mitológiában fontos jelentése van a ludaknak. Egy komment viszont még közelebb vitte a magyarázathoz.

A hozzászóló állítja: az, hogy kik látták és kik nem a ludakat, számos jelentéssel bírhat:

  • A halál előjele, rossz ómen,
  • A holtak és élők világa közötti határ, 
  • A libák, mint lélekvezetők és 
  • Egy figyelmeztetés.

De mit jelenthet ez? A kommentelő szerint, akik nem érzékelték a madarakat, „más világ felé” tarthattak – derült ki a fejtegetésből, ám egyelőre mégis rejtély, hogy mi lehet az igazság...

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.