Létrehozva: 2025.02.25.

Szja-mentesség: örülnek neki a magyarok, különösen az édesanyák - Videó

Következő fokozatra kapcsol a magyar kormány a családtámogatás területén! Magyarország lesz az első a világon, ahol hamarosan szja-mentesség jár a két- és háromgyermekes édesanyáknak is. Megkérdeztük az embereket, hogy mit gondolnak erről.

Február 22-én tartotta évértékelő beszédét Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. Az idei év szlogenje és vezérmondata a magyar kormányfő szerint, hogy Magyarország számára 2025 „az áttörés éve” lesz politikai és gazdasági értelemben is. Jelentősen bővülni fog a családtámogatási rendszer, és kiszélesítik az szja-mentességre jogosultak körét!

szja-mentesség, anya
A két és három gyermekes anyák is szja-mentességet kapnak Fotó:  Pexels (illusztráció)

Szja-mentesség az anyáknak!

Ahogy arról a Ripost is beszámolt, nemcsak a nyugdíjasokat és a diákokat fogja nagyobb mértékben támogatni a kormány, hanem az édesanyákat is! Bevezetik a CSED és a GYED teljes jövedelemadó-mentességét, és az édesanyák is örülhetnek, hiszen a jövőben azok az anyukák is jogosultak lesznek az szja-mentességre, akik két- vagy három gyermeket nevelnek.

Ez világszenzáció, ilyen máshol a világon nincs

– fogalmazott Orbán Viktor a szombati évértékelőn, kiemelve: a háromgyermekeseknek egy lépésben 2025 októberétől, a kétgyermekes édesanyáknak pedig 2026 januárjától vezetik be az szja-mentességet. A pontos menet így alakul: 

  • 2026. január 1-jétől a 40 év alattiak,
  • 2027. január 1-jétől 40-50 év közöttiek,
  • 2028. január 1-jétől az 50-60 év közöttiek,
  • 2029. januárt 1-jétől pedig a 60 feletti anyák vehetik igénybe a kedvezményt.

„Teljesen jó ötletnek tartom”

A Ripost megkérdezte az embereket róla, hogy mit gondolnak az szja-mentesség kiterjesztéséről. Ditta egy kétgyermekes, egy anyukás háztartásban él a húgával, neki nagy örömet jelent, hogy ekkora segítséget kap a családja.

„Ez lehet, hogy nagyon nagy megkönnyebbülés lenne pár család részére” – fogalmazott a fiatal nő.

szja-mentesség
Dittának és családjának megkönnyebbülés, hogy ekkora segítséget kapnak a kormánytól / Fotó: Bánkúti Sándor

A nyugdíjas Mária örömmel hallotta, hogy bővítik a családtámogatási rendszert és a következő generációnak így anyagilag könnyebb lehet.

Nagyon helyes. Ha én annak idején egy százalékát kaptam volna, most aranyból lenne a küszöböm.

- mutatott rá boldogan az idős asszony.

szja-mentesség
Mária is támogatja a kormány döntését / Fotó: Bánkúti Sándor

Csilla szerint is jó döntés, hogy szja-mentességet fognak kapni a két- és háromgyermekes anyukák.

„Teljesen jó ötletnek tartom, szerintem az anyukáknak fontos az, hogy segítséget kapjanak” – húzta alá Csilla.

szja-mentesség
Csilla szerint jó döntés, hogy segítséget kapnak a két- és háromgyermekes anyukák is / Fotó: Bánkúti Sándor

Videónkat a témában itt tudod megtekinteni: 
 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek