Schmuck Andor
A gazdaságélénkítő program egy újabb eleme vált elérhetővé a napokban. Erről is beszélt Gulyás Gergely miniszerelnökséget vezető miniszer a február 6-i kormányinfón. Íme a részletek!
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Demján Sándor programról szólva azt mondta a legutóbbi Kormányinfón: látják már az első eredményeket. Majd arról is tájékoztatott, hogy elindult a Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja elnevezésű, 9 milliárd forint keretösszegű program, amelynek célja, hogy a vállalkozások rendelkezzenek digitális megjelenéssel, és ezen keresztül nyissanak új értékesítési csatornákat, új vevőikhez.
A kormány új gazdaságpolitikai akciótervének részeként még tavaly jelentették be, hogy a hazai KKV-k (kis és középvállalkozások) kapacitásbővítésének, digitalizációs fejlesztéseinek, energiahatékonysági, valamint vállalkozásfejlesztéshez kapcsolódó beruházásainak támogatása érdekében elindítják a Demján Sándor programot.
A program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, valamint segítse a családokat a stabilabb pénzügyi háttér kialakításában. Emellett lehetőséget biztosít a hazai és külpiaci beruházásokra, új munkahelyeket teremt és elősegíti a kkv-k méretének megduplázását. Illetve cél az, hogy megmozduljon a gazdaság és 3 százaléknál nagyobb növekedést érjen el 2025-ben - közölte Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
A Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja egy utalványrendszerű program, amely 9 milliárd forint keretösszegből támogatja a KKV-szektor weboldal fejlesztéseit, megerősítve ezáltal online jelenlétüket és e-kereskedelmi tevékenységüket. A hazai mikro- és kisvállalkozások internetes jelenlétét növelő programban pályázati úton kiválasztott és védjeggyel megkülönböztetett elektronikus hírközlési szolgáltatók, illetve vállalati infokommunikációs szolgáltató cégek, valamint professzionális honlapkészítő ügynökségek szolgáltatásait vehetik igénybe magyar székhelyű, köztartozásmentes, minimum egy fő létszámmal bíró mikro- és kisvállalkozások (beleértve az egyéni vállalkozásokat), akik még nem rendelkeznek honlappal vagy inaktív az internetes felületük. A támogatási kérelmeket 2025. február 3-tól 2025. december 31-ig lehet benyújtani (vagy a keret kimerüléséig) - olvasható a Demján Sándor program weboldalán.