Krausz Gábor
Azt is megtanította, hogyan lehet "kiigazításokat végezni a személyes erőtérben".
Farkas Dezső, a TISZA Párt régi-új csúcsvezetője korábban a "pénzenergiáról" tartott kiselőadásokat az ilyesmire fogékony közönségnek - írja a Mandiner. A politikai színre lépése előtt Farkas a saját honlapján reklámozta a „Pénz energia workshop” nevű kurzust, de a napokban elérhetetlenné tette az oldalt. Pechére, az internet nem felejt, és a web.archive.com weblapon továbbra is megtekinthetőek a nem mindennapi tematikájú portál
A farkasdezso.hu címen elérhető honlapon megtalálható információk szerint a workshop több mindenre is alkalmas volt. A foglalkozáson például „feloldották a pénzzel kapcsolatos félelmeket”
– írták. De az „energetikai kiigazítás” sem maradhatott el a honlap szerint:
– olvasható az említett, azóta már törölt oldalon.
Érdekesség, hogy akik a workshop segítségével szerettek volna megbarátkozni a pénzzel, azoknak bizony jócskán a zsebükbe kellett nyúlniuk, a hatórás foglalkozás ugyanis a weoldal archivált verziójának adatai szerint (lenti képernyőkép) közel 40 ezer forintba került fejenként, akik pedig még jobban szerették volna magukhoz vonzani a pénzt, ők „akciósan” hozzájuthattak a VIP-csomaghoz, amely közel 60 ezer forintba került.
Akinek a pénzzel nem, csak életmódjukkal volt problémájuk, azok pedig a „Farkas Szemlélet” nevű kurzus keretei között fejleszthették magukat. A honlap leírása szerint a „Farkas Szemlélet segít áttörni az üvegplatfont, legyőzni a mentális gátat, amivel szembe nézel”. Továbbá a „kurzus segít leküzdeni a mindennapi problémákat, mert olyan mentális képességgel ruház fel, amivel könnyebben veszed az akadályokat”. A weboldal szerint ezt a kurzust azoknak találták ki, akik „elakadtak az életben”, akiket „nyomasztják a napi problémák”, és akik „szomjaznak a sikerre”.
Persze az életvezetési tanácsok sem voltak ingyen, a honlap szerint „akciósan” mindössze közel 40 ezer forintot kellett kifizetni, a csomagban többek között egy 10 részes videósorozat, és egy 15 oldalas elektronikus könyv is volt. Csavar a történetben, hogy a videókat viszont csak egy évig lehetett megnézni.
A Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán jelentette be, hogy „Farkas Dezső a Budapesti Corvinus Egyetemen szerzett pénzügyi mesterdiplomát, majd Summa Cum Laude minősítéssel végezte el a Babson College kétéves MBA-programját, amely nemzetközi szinten a vállalkozások területének egyik legelismertebb képzése. Karrierje során több vállalatot vezetett és épített, valamint egy nonprofit szervezet elnöke.”