tóth gabi
A nemzeti konzultációt 1 millió 252 ezer ember töltötte ki és küldte vissza. Most az is kiderült, hogy miként válaszoltak az emberek a kormány kérdéseire.
"Magyarország meg tudja csinálni!" Ezzel a címmel indított a kormány legutóbb nemzeti konzultációt, amelyben ezúttal gazdasági kérdésekben mondhatták el véleményüket a magyarok, méghozzá az október elején meghirdetett új gazdaságvédelmi akciótervhez kapcsolódóan.
A gazdaság erősödését, a bérek emelkedését, továbbá a kis- és közepes vállalkozások megerősödését és a megfizethetőbb lakhatást célzó, három pilléren nyugvó és 21 intézkedést tartalmazó programcsomagról Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója korábban kiemelte, hogy az a magyar gazdasági érdekeket szolgálja – szemben azzal az iránnyal, amit Brüsszelben jelölnének ki hazánk számára.
Orbán Viktor akkor tud eredményesen küzdeni a magyar érdekekért és a magyar érdekek védelmében, ha Brüsszelben azt látják, hogy a magyar emberek ott vannak tömegével a kormány és a miniszterelnök mögött
– mondta Menczer Tamás a nemzeti konzultáció fontosságát hangsúlyozva, amely 2010 óta immár a 14. ilyen típusú demokratikus párbeszéd volt a kormány és a magyar emberek között. A kérdőíveket december 20-ig lehetett visszaküldeni, a hivatalos adatok szerint ezt egyébként 1 millió 252 ezer tette meg papír vagy online formában. A konzultáció lezárása után három héttel pedig közzé is tették a hivatalos eredményeket. Ezek a következők:
Az eredmények láttán az elmondható, hogy a magyar emberek elsöprő többsége egyetért a kormány célkitűzéseivel.
A válaszadók a munkáshitellel kapcsolatban voltak a legbizonytalanabbak: 95 százalék mondta azt, hogy szükség van a munkáshitelre, míg a visszaküldők 5 százaléka szerint elegendő a diákhitel is.