Létrehozva: 2024.04.18.

Nagyot emeltek mostanában a mobilszolgáltatók: így válthatsz olcsóbb díjcsomagra!

Az összes szolgáltató árat emelt idén, áprilisban pedig már meg is érkeztek a korrigált számlák az előfizetőknek. Aki ezek láttán olcsóbb mobilcsomagra váltana, annak itt egy kis segítség!

Szinte kivétel nélkül megemelték a havidíjaikat a telekommunikációs szolgáltatók idén. Áprilistól pedig már az előfizetők is megkapták az első, díjkorrekciós mobilszámlákat. Szerencsére egyszerűen lehet olcsóbb díjcsomagra váltani, mutatjuk, hogy hogyan!

reklám,laptop,mobil,like
Ha olcsóbb mobilcsomagra váltanál, itt egy kis segítség! / Fotó: 13_Phunkod / Shutterstock

Ennyit emeltek a mobilszolgáltatók 2024-ben

Átlagosan a tavalyi infláció mértékével emelkedtek idén márciusban a mobilszámlák. A Magyar Telekom például 15%-os emelést eszközölt, a Vodafone-nál 15,4%-kal nőttek a díjak, flottások esetében pedig 22,01%-kal. A Yettel 15,3%-kal emelt, a DigiMobil pedig a következő emeléseket eszközölte:

  • DigiMobil Plusz és Max tarifa: 1830 forintról 2990 forintra emelkedett az ára;
  • DigiMobil Junior: 1250 forintról 1990 forintra emelkedett az ára;
  • a 4 Ft-os belföldi percdíjak pedig 10 Ft-ra nőttek.

Hogyan válthatunk a legegyszerűbben mobilszolgáltatót?

Először is hasonlítsuk össze a cégek havidíjait egymással a számunkra fontos paraméterek alapján. Erre több weboldal és applikációs is rendelkezésre áll. Amint megvan a megfelelő és az egy másik szolgáltatónál érhető el, náluk kell bejelenteni, hogy a jövőben tőlük szeretnénk a mobilszolgáltatást igénybe venni. Az igényt a leendő új szolgáltató személyes, telefonos, illetve online ügyfélszolgálatán is be lehet jelenteni! Ha az igényünket adott munkanapon délután 4 óráig bejelentjük, az átvevő szolgáltató még aznap este 8 óráig köteles értesíteni erről a régi mobilszolgáltatónkat. Ezt követi egy szerződéskötés az új szolgáltatónkkal, aki innentől intéz mindet a régivel.

Mikor nem tudunk szolgáltatót váltani?

Például akkor, ha a lakcímünk vagy nevünk nem pontosan ugyanúgy szerepel a szolgáltató adatbázisában mint a hivatalos okmányainkon, vagy ha 30 napon túli lejárt tartozásunk van a régi szolgáltatónk felé. De az is problémás lehet, ha tíz számot meghaladó üzleti előfizetést vinnénk át másik szolgáltatóhoz. A részletes szabályokat egy NMHH rendelet tartalmazza, ami itt érhető el.

Portrait,Of,Middle,Aged,Woman,Using,Mobile,Phone,And,Making
Könnyen olcsóbb díjcsomagra válthatunk, akár telefonon is. / Fotó: Kinga

Erre figyeljünk a szolgáltatóváltáskor

Kerüljük el a hűségidős szerződés idő előtti megszüntetését. Ha akár az 1-2 nappal a hűségidő lejárta előtt váltanánk mobilszolgáltatót, elveszítjük a hűségidőre járó kedvezményeket és jelentős összegű kötbért kérhetnek tőlünk. Vagyis ha még van hűségidőnk, pénzbe kerülhet a váltás!

Mi lesz a régi telefonszámunkkal, ha szolgáltatót váltunk?

A hírközlési szabályok lehetővé teszik, hogy a régi mobilszámunk megtartásával váltsunk szolgáltatót. Utólagos számhordozásra is lehetőségünk van: a régi előfizetői szerződésünk felmondását követő 31 napon belül kérhetjük a megszűnt szerződésben szereplő hívószámra vonatkozó számhordozást. Nincs mód utólagos számhordozásra abban az esetben, ha erről a jogunkról az előfizetői szerződésben lemondtunk. Ha a számhordozási igényünket munkanapon délután 4 óráig bejelentjük, az ettől számított második munkanapon végre is kell hajtsa azt az új szolgáltatónk.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek