tóth gabi
Gabnai Csaba a milliói ellenére is a munka tiszteletében hisz.
Világszinten is elismert sportoló volt Gabnai Csaba, aki ma már sikeres vállalkozóként dolgozik Békéscsabán. Számtalan ingatlana és szállodája van, de nem tud pihenni. Sőt, a szállodák kertjét is ő tartja rendben.
"A hoteleink udvarát és az ingatlanjaim környékét én tartom rendben. Örülök, amikor az érkező vendégek udvarosnak néznek, amikor éppen, mondjuk, a hotelben kapálok. Ez számomra fontos, mert egy vállalkozásnak, az ahhoz kapcsolódó ingatlannak lelke van. És amúgy is, a sorstól kapott szerencsémet, esélyemet igyekszem kemény, alázatos munkával megtartani" - fogalmazott a Beolnak adott interjújában.
Arról is beszélt, hogy egy sikeres vállalkozást csak a generációk összefogásával lehet létrehozni.
"Egy igazi, tőkeerős családi gazdaságot felépíteni egy emberöltő nem elegendő, ahhoz több generáció egymásra épülő, felelős munkája szükséges. Számomra a jövő hónapban induló fejlesztéssel befejeződik egy húszéves cél, mégpedig az, hogy az egyéb beruházások mellett a szálláshelyekkel együtt 100 darab új építésű lakóegységet birtokoljunk. Amit egyébként szándékosan nem fogok elérni, mert 99-nél megállítom, egyelőre. Ne érezzem úgy, hogy kész vagyok, és elértem amit elterveztem. A generációs kérdésre visszatérve, ha én egy egyszerű hétköznapi emberként képes voltam a céljaimat követve a nulláról 100-at létrehozni, akkor a második és a harmadik generáció együttesen miért ne hozhatna létre akár 400-500-at is úgy, hogy közben a kisvállalkozói minőségét a vagyoni érték és gazdasági erő ellenére megőrzi, közben megtartja vállalkozói függetlenségét".
Elmesélt egy vicces történetet is:
"Az egyik belvárosi ingatlanunk előtt az utcán dolgoztam, nyírtam a füvet, mint az állat. Hallottam egy nagy pukkanást ezzel egyidőben, két, jogosan felháborodott ember érkezett, hogy a fűnyíróm felkapott és ellőtt egy kavicsot, ami betörte az út túloldalán parkoló autójuk szélvédőjét. Dühösen vontak kérdőre. Ahogy fel voltam öltözve, megalapozottan néztek napszámosnak. Én nagyvonalúan nyugtattam őket, hogy semmi baj, mert enyém az egész tömb. Ők mondják, hogy mi közük a tömbhöz, ők a motoros boltba jöttek. Mondom, nem baj, annak az épülete is az enyém, van rajta biztosítás. Azt mondják, de hát ők a túloldalon, az MVM előtt parkoltak. Mondom nekik – miközben a 20 éves, lyukas oldalú Toyota kisbusz mellett épp egy kapára támaszkodok –, semmi baj, mert az is az „enyim”, annak is rendben van a biztosítása. Hallom, közben telefonálnak, hogy itt a van egy hajléktalan külsejű figura. Épp belőtte a fűnyírójával a szélvédőnket. Azt akarja velünk elhitetni, hogy övé a városrész. Ezt azért mondtam el, mert nekünk, az alapító nemzedéknek a feladatunk nem rajoskodni, sznobot játszani, hanem kemény munkával megalapozni a jövőt. A folyamatos fejlesztések kötelezőek. "
A teljes interjút itt olvashatod.