tóth gabi
Az International Balaton Carp Cupot (IBBC) nézők milliói követhetik élőben április 20. és 27. között.
A kormány 2018 decemberében együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (MOHOSZ), ami előtt online konzultációban kérték ki a magyarországi horgásztársadalom véleményét az őket érintő legfontosabb kérdésekről. A Párbeszéd a magyar horgászat jövőjéről című kérdőívet rövid idő alatt több tízezer horgász töltötte ki.
Mint minden konzultációt, ezt is követte intézkedés és döntés, így került bevezetésre például Magyarországon a horgászkártya, vagy éppen a természetes vizeket ilyen módon sikerült egyesületi kezelésbe adni, ami a magyarországi horgásztársadalomnak nagyon régi törekvése volt
- mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója, aki hangsúlyozta, hogy a több mint nyolcszázezer fős magyar horgásztársadalom egyértelműen számíthat Magyarország kormányának támogatására.
A sport területén az egyik fő célunk az, hogy Magyarország minél több világversenynek otthont tudjon adni, hogy meg tudjuk mutatni az egész világnak az ország szépségeit, a magyar vendégszeretetet és gasztronómiát, az épített és természeti környezetünket
- tette hozzá.
Bemutatta az új horgász naptárt, amely a szövetség és a kormány összefogásában készült, és minden tagnak el fogják juttatni.
A kormányzat kiemelt figyelmet fordít a horgászatra, hiszen a MOHOSZ az ország legnagyobb civil szervezete, ezért a kiemelt figyelem a horgászat és a horgászat önszerveződése terén nem csak indokolt, hanem szükségszerű is
- fogalmazott Kovács Zoltán államtitkár. Kiemelte: a kormány célja, hogy minél több világviszonylatban is egyedülálló rendezvényt és sportrendezvényt hozzon Magyarországra. Az International Balaton Carp Cup (IBBC) is ezek közé tartozik, ezért a kormány kiemelt rendezvényként tekint rá, és igyekszik minden segítséget megadni a szervezőknek. Jövőre április 20. és 27. között rendezik meg az világ legnagyobb pontyfogó versenyének számító nemzetközi balatoni horgászversenyt, amelyet nézők milliói követhetnek majd élőben világszerte több nyelvű tudósításokon keresztül online és számos közösségi médiafelületen.
Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke elmondta, hogy az év legnagyobb eredményeként elkészült a nemzeti horgászturisztikai stratégia, amelyet a napokban adtak át Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszternek. Ebből kormányrendelet készül majd, és bíznak benne, hogy a jövő év elején kormányzati segítséggel elindulhat az a horgász-turisztikai fejlesztés is, amelynek az egyik legfontosabb helyszíne a Balaton lesz. Az elnök arról is beszélt, hogy a következő évben az egyik legfontosabb teendőjük a horgászokmányok digitalizációja lesz, és egy olyan applikációt is fejlesztenek, amelyben a fogási eredmények is láthatók lesznek.
Az IBCC a világ egyik legrangosabb horgászversenye, amelyet évről-évre milliók követnek a világ minden szegletéből
- mutatott rá Radu Moorar, az IBCC szervezője. Mint mondta, a versenyen az elmúlt kilenc év alatt több mint 30 országból négyezernél is több horgász vett részt, és töltött el mintegy 1200 órát a Balaton vizén.
Nagyon örülünk, hogy a verseny által részesei lehetünk a balatoni horgászturizmus fellendülésének és hisszük, hogy a világ legjobb pontyhorgászata továbbra is erősíti ezt a folyamatot
- vélekedett.
A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatója kiemelte, hogy a verseny elindulása óta megduplázódott a horgászlétszám a Balatonon, amelyhez a szervezet igyekszik a legjobb feltételeket biztosítani mind a halbetelepítésekkel, mind a kiegészítő szolgáltatások fejlesztésével.
Jól látható az a változás, amin a balatoni halállomány átment, hiszen az első verseny idején már egy 17-18 kilós pontynak is örültünk, most pedig szinte már észre sem vesszük ezeket a halakat, hiszen most 25-35 kilós halakat fognak a versenyzők
- mondta Szári Zsolt, hozzátéve, hogy ez a fejlődés nem valósulhatott volna meg a horgásztársadalom hozzájárulása nélkül. Azt is bejelentette, hogy jövőre nem fognak emelkedni a balatoni horgászjegyárak.