RETRO RÁDIÓ

Tomajmonostori tragédia: Újabb fejlemények a buszban felejtett kislány ügyében

MTI
Szerző
MTI
Létrehozva2023. 06. 13. 15:42
Frissítve2023. 06. 13. 17:51

Nem ismerte be bűnösségét és nem mondott le a tárgyaláshoz való jogáról a Tiszafüredi Járásbíróság keddi előkészítő ülésén az a büntetlen előéletű 57 éves férfi, aki sofőrként 2022 júniusában egy kisbuszban hagyott egy négyéves kislányt. A gyermek a több óra elteltével felforrósodott járműben súlyos egészségkárosodást szenvedett és három nap múlva meghalt - közölte a Szolnoki Törvényszék közleményben az MTI-vel.

 A Tiszafüredi Járási Ügyészség 2023. április 27-én foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat a férfival szemben.

A vádirat szerint a férfi buszsofőrként 2022. június 7-én gyerekeket szállított Tiszaderzsről Tomajmonostorára. Feladata végeztével nem kellő alapossággal vizsgálta át az autóbuszt, ezért nem vette észre, hogy egy 4 éves gyermek az utastérben maradt. A tűző napon parkoló buszban több mint 50 fok volt. A kisgyermeket hiába szállították még aznap kórházba, súlyos egészségkárosodást szenvedett és három nappal később, 2022. június 10-én meghalt.

A Tiszafüredi Járásbíróság az ügyben előkészítő ülést tartott; ezen a vádlott nem ismerte be bűnösségét, és nem mondott le a tárgyaláshoz való jogáról, így a bizonyítási eljárás október 3-án tárgyaláson folytatódik

 - tájékoztattak.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.