tóth gabi
A genderkultúra szerinte az ideológiai gyarmatosítás útja.
Ferenc pápa a politikáról azt mondta, hogy az együttélés, a jogok garantálását jelenti, Budapest segíti az erről való gondolkodásunkat. A történelem központi helye is, fordulópont – így hivatkozott a fővárosra.
József Attilától is idézett, a Dunánál című verséből. Budapest történetét is felidézve a szentatya elmondta, hogy az itt élők mindig lázadtak az elnyomás ellen, sőt még azt is megemlítette, hogy a II. világháború idején a budapesti zsidók megmenekültek. – Budapesten így ma is komoly létszámú zsidóság él, és ma is az egyik olyan város, amely ismeri a szabadság érzését – méltatta a fővárost a szentatya.
A pápa szólt Budapest 1873-as alapításáról, amely Európa közös útját idézi. Szerinte a háború utáni időszakban Európa azt képviselte, hogy a nemzetek közötti együttműködések véget vetnek a háborúknak.
Ma pedig úgy látszik, végig kell néznünk, hogy a háború szólistái törnek utat, miközben a békét éneklők eltűnnének. Nemzetközi szinten az indulatok szítása, háborús infantilizmus jellemző. A politika a megoldások helyett inkább az indulatokat szítja
– tette hozzá.
– Elengedhetetlen, hogy Európa alapítóinak lelkesedését és álmát felidézzük – hívta fel a figyelmet Ferenc pápa. A szentatya szerint az akkori államférfiak tudtak az egységes Európáért tenni, és nem a szakadékokat mélyítették.
Az egységért dolgozunk, nem a megosztottságért. Kreatív erőfeszítéseket kell tenni a világbéke fenntartásáért
– idézte Robert Schumannt. Ukrajnára térve megjegyezte, hogy nem láthatóak ezek a kreatív erőfeszítések. Mint mondta, az egység nem egyformaságot jelent, Budapest példa lehet Európának, több mint 20 kerület egységben alkotja a várost, a hidak pedig az összeköttetést jelképezik. Kiemelte, hogy az egyén is egy nagyobb harmóniában tud érvényesülni, és olyan harmónia kell, amely nem nyomja agyon a részeket, és olyan részek kellenek, melyek jól illeszkednek az egészbe.
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki. Hisszük, hogy nemzeti kultúránk hozzájárulás az európai sokszínűséghez
– idézte Magyarország alaptörvényéből a szentatya, aki szerint Európa vezetői számára is irányadó lehet ez a gondolat.
– Az ideológiai gyarmatosítás alantas útja az, amely eltünteti a különbségeket, mint a genderkultúra esetében, vagy amikor a szabadság beszűkítettségét próbálja vívmányként eladni – mondta Ferenc pápa, azt is hozzátéve, hogy az értelmetlen abortusz engedélyezése mindig nagy vereség. A pápa szerint Budapest leghíresebb hídja, a Lánchíd segít abban, hogy elképzeljük Európát.
– Magyarország hídépítő lehet, kihasználva sajátos ökumenikus jellegét. Itt különböző felekezetek élnek egymás mellett békében, és segítve egymást, Pannonhalmát külön megemlítette – közölte a Szentatya.
– Budapest a szentek városa – jelentette ki Ferenc pápa. Megemlítette Szent Istvánt, a róla elnevezett bazilikát, de még az Intelmekből is idézett:
Arra kérlek, hogy mindig mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul.
Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen
– idézte az intelmekből a szentatya, aki szerint a hit nagy tanítása is ez.
Ferenc pápa magyarországi tartózkodását péntekről vasárnapig folyamatosan követhetitek a HírTV-n. Az előkészületekről és a Szentatya programjáról minden részlet megtalálható a HírTV oldalán.