Létrehozva: 2023.04.04.

Kutyamérgezések: Félmillió forint ütheti a markod, ha segítesz elkapni az elkövetőt

A XVIII. kerületben történt kutyamérgezések megakadályozása érdekében félmillió forintot ajánlottak fel annak, aki a tettes nyomára vezet.

A fővárosban az utóbbi időben elharapódzott a kutyamérgezéses esetek száma; több kerületben is beszámoltak különféle mérgek kihelyezéséről, mint például szöges kolbász, sósavas hús, vagy mérgezett csontok. A kerületi kutyavédő szervezetek több esetben is nyomravezetői díjat ajánlottak fel a felelősök mihamarabbi felkutatása érdekében.

Kőbányán szöges kolbászokat szórtak ki Fotó: Metropol

Félmillió forint nyomravezetői díj a XVIII. kerületben

2022. októberében és 2023. márciusában a Péterhalmai erdőben és a XVIII. kerület több pontján is találtak facsavarokkal tűzdelt lecsókolbász darabokat. Az esetek miatt legalább 13 kutya sérült meg és szorult orvosi ellátásra. A Péterhalmi Erdő Kutyásai csoport 500 ezer forint nyomravezetői díjat ajánlott fel annak a személynek, aki az elkövetőről érdemi, bizonyító erejű információval rendelkezik. Jelentkezni a XVIII. kerületi Rendőrkapitányságon lehet.

A IX. kerületben 400 ezer forint jutalmat kaphatunk

2023. január vége óta több alkalommal is találtak szétszórt patkánymérget Ferencváros terein és utcáin. A ZöldEb Kutyás Érdekvédelmi Egyesület ferencvárosi szervezete megelégelte a kutyák mérgezését, és a Kilencedik kerületben kutyázunk elnevezésű kutyás közösség tagjaival együtt 400 ezer forintos nyomravezetői díjat ajánlottak annak, aki érdemi bizonyító erővel szolgáló információval rendelkezik az elkövetőről.

 

Mit tegyünk ha kutyánkat megmérgezték?

A Metropol felkereste az I. kerület hivatalos állatorvosát, dr. Hámori Zsoltot, aki elmondta, hogy a gazdik könnyen elkerülhetik, hogy felegyen valamit a földről a kedvencünk, ha odafigyelünk rá. Azonban amennyiben már megtörtént a baj, azt tanácsolja, hogy haladéktalanul vigyük állatorvoshoz a kedvencünket.

"A legnagyobb probléma az, amikor a kutyatulajdonos elengedi a kedvencét, mert akkor az eb el tud menni és felenni a földről bármit, anélkül, hogy a gazdája tudna róla. Ez teljesen a gazda felelőssége"

– szögezte le dr. Hámori Zsolt. "Ha mégis véletlen megtörténne egy ilyen eset, hozzák el hozzánk az ebet, akkor meghánytatjuk. Olyan is volt már, hogy behoztak egy kutyust, meghánytattuk, és egy nejlonzacskó jött ki belőle, vagy ilyen ürülékszerű dolog, ezek nem számítanak mérgezésnek."

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek