Létrehozva: 2023.02.08.

Új trend hódít a fiataloknál: divat lett diliházba kerülni

Duplán őrült trend hódít a fiatalok körében: pszichiátriára szeretnének kerülni.

Sokkoló divat alakult ki a fiatalok körében: önszántukból pszichiatriára szeretnének kerülni. Egy tizenéves lány a közösségi médiában osztotta meg az élményét: saját magától ment pszichiatriára, mert ki akarta próbálni, hogy milyen érzés bezárva lenni. Egy felvidéki gyermekpszichiátria orvosa egy másik esetről számolt be, mely során három barátnő a Facebookon megbeszélte, hogy pusztán szórakozásból beutaltatják magukat a pszichiátriára – olvasható az Új Szó oldalán.

pszichiátria, intézet, Shutterstock illusztráció
Divat lett a fiatalok körében pszichiátriára kerülni (Képünk illusztráció)  Fotó: Nomad_Soul / Shutterstock

A Ripost Dr. Balázs Judit gyermek-, serdülő és felnőtt pszichiáter szakorvost kérdezte meg az eset mögött zajló érzelmi háttérről.

"Ha egy fiatal arra gondol, hogy be szeretne kerülni egy pszichiátriai osztályra, akkor ezt komolyan kell vennünk, hisz, ha valaki jól van, nem arra gondol, hogy pszichiátriai osztályon töltse az idejét, hanem inkább például a barátaival találkozik, moziba megy, otthon olvasgat, vagy akár sportol" – árulta el a szakember, aki arról is beszélt nekünk, hogy a pszichiátriai osztályra való felvételt részletes kivizsgálás előzi meg. Ennek során az orvos felméri a paciens tüneteit, állapotát és ha ezek alapján a szakma szabályai szerint indokolt, akkor kerül osztályos felvételre az illető.

Hazai epidemiológiai adataink nincsenek, de a világban a COVID pandémia előtt minden ötödik gyereknél álltak fenn pszichés betegség tünetei és ez nagyságrendileg hazánkban is így volt. 

– magyarázta, majd hozzátette, hogy a nemzetközi vizsgálatok is azt mutatják, hogy a pandémia óta a gyermekek és a serdülők között nőtt a pszichés megbetegedések előfordulási gyakorisága és ezt ő maga is érzékeli.

Fontos, hogy odafigyeljünk a mentális egészségre!

A szakember nagyon fontosnak tartaná, hogy a mentális egészség fejlesztő program bekerüljön ugyanúgy az iskolai tanrendbe, mint például a matematika, az olvasás vagy a földrajz. 

Ennek a programnak része, hogy a fiatalok megtanulják, mi a mentális egészség, betegség, milyen jelei vannak, ha valaki nincs jól lelkileg, illetve hogyan figyeljenek egymásra, valamint saját magukra a fiatalok, és hogy baj esetén pedig kérjenek segítséget, mert ez nem ciki

– mondta.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek