kulcsár edina
Agysérülése súlyosságán múlik, hogy szenved-e maradandó károsodást az a 16 éves fiú, aki kedden fejbe lőtte magát játék közben egy gumilövedékes fegyverrel.
Tibor a barátjával próbálgatta a gumilövedékes fegyvert, amikor az elsült. Az éppen teregető édesanyja hirtelen azt hitte, hogy gyermeke belehalt a golyó okozta fejsérülésébe.
Magához ölelte a fiát, és rögtön meglátta, hogy él. A vérző sebet a kezével próbálta lefogni, miközben a vendég értesítette a segélyhívó központot. A kamaszt életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba. A fiú édesanyja napokkal később elmondta, hogy gyermeke magához tért, ám a szülő azóta elzárkózik a nyilatkozattétel elől.
Magyarázata szerint azért, mert sok rosszindulatú megjegyzést kap ő és a családja, márpedig nekik most nyugalomra van szükségük.
Dr. Bense Tamás családorvos a Metropolnak elmondta: az agyba fúródott lövedék több mindent eredményezhet
- Egy áthatoló koponyasérülésnél mindig az a kérdés, hogy melyik agyterületet érintette.
Az agynak ugyanis vannak olyan részei, melyek nem vesznek részt olyan mértékben a szervezet működésében, hogy sérülésük maradandó károsodást eredményezzen. Más területeknek azonban létfontosságú szerepük van, többek között a mozgásban, a beszédben, vagy az intellektusban. Amennyiben a lövedék ezeket érintette, jelentős károsodást okoz
– magyarázta az orvos, és kifejtette, természetesen az sem mindegy, hogy a lövedék milyen mélységig hatolt be az agyszöveten belül, illetve milyen mértékű feltárást kellett végezni az eltávolításához.
- Szerencsés esetben előfordulhat, hogy valaki egy ilyen baleset után teljesen felépül, és normálisan folytatja az életét. Még akkor is, ha a heg kívül és a koponyacsonton is megmarad, bár akár arra is van esély, hogy a seb környékét a haj később befedi.